Tryb nocny i nowe Continuum w mobilnym Windowsie. Microsoft buszuje w kostnicy

Tryb nocny i nowe Continuum w mobilnym Windowsie. Microsoft buszuje w kostnicy

08.02.2017 14:54, aktual.: 08.02.2017 17:04

W zeszłym tygodniu ukazała się nowa kompilacja testowa nie tylko stacjonarnej, ale także mobilnej wersji Windowsa 10. Mimo że jedyny godnym uwagi urządzeniem z tym systemem, jakie w ciagu ostatnich miesięcy pojawiło się w sprzedaży, pozostaje HP Elite x3, to Microsoft już zapowiada kolejne funkcje Windowsa na smartfonach.

Informacjami na ten temat podzieliła się z serwisem Neowin Dona Sarkar, która na stanowisku szefa mobilnego programu Windows Insider zastąpiła Gabe'a Aula. O kondycji mobilnego Windowsa niech świadczy fakt, że nie mówi ona o nowościach, a jedynie zaprzecza, by Microsoft porzucił pracę nad wcześniej zapowiadanymi funkcjami.

Wśród nich priorytetem ma być nowy tryb Continuum, łącznie z najbardziej oczekiwanym przez użytkowników trybem okienkowym. Żadne zmiany w tej kwestii nie pojawiły się jeszcze w kompilacjach testowych, przez co raczej trudno oczekiwać, aby producent zamierzał je wprowadzić wraz z Creators Update. Nie można także zapominać, że nad odpowiednikiem trybu Continuum, w oparciu o Androida 7, pracuje Samsung, który nowego flagowca zaprezentuje zapewne już w kwietniu.

Sakar w ogóle jest wyjątkowo oszczędna w dzieleniu się konkretnymi terminami, utrzymując, że dla tak ważnych zmian odpowiedni harmonogram prac jest kluczowy. Obok Continuum, Microsoft pracuje także nad implementacją dostępnego już w kompilacjach testowych stacjonarnego Windowsa trybem nocnym. W przypadku trybu ograniczonej emisji niebieskiego światła także jednak nie podano żadnych konkretów.

Niestety, tempo prac Microsoftu sukcesywnie spycha mobilnego Windowsa na margines. System wciąż ma oddaną rzeszę fanów i użytkowników, ma też z pewnością swoje zalety, co potwierdzają liczne komentarze publikowane na łamach dobrychprogramów. Jesteśmy natomiast ciekawi, jaka część ich autorów zdecydowałaby się dziś na kupno kolejnego nowego smartfonu z mobilnym Windowsem. Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)