TVN i Cyfrowy Polsat stworzą wspólny serwis VOD. Wniosek trafił do Komisji Europejskiej

TVN i Cyfrowy Polsat stworzą wspólny serwis VOD. Wniosek trafił do Komisji Europejskiej

Wspólne VOD Polsatu i TVN jednak powstanie /fot. Pixabay
Wspólne VOD Polsatu i TVN jednak powstanie /fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
15.07.2020 16:40

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami, Grupa TVN Discovery Polska oraz Cyfrowy Polsat szykują polski serwis VOD. Po długim okresie ciszy dowiedzieliśmy się, że złożono wniosek w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

W październiku ubiegłego roku TVN Discovery i Cyfrowy Polsat poinformowały o planie wspólnej inwestycji. Każda ze stron ma wyłożyć po 30 milionów złotych na stworzenie tak zwanego "polskiego Netflixa". W ofercie mają znaleźć się polskie filmy, seriale, dokumenty, programy sportowe czy rozrywkowe.

W jednym miejscu znajdą się produkcje TVN-u, Polsatu oraz zewnętrznych producentów. Nowy podmiot ma zająć się także tworzeniem własnych, autorskich treści. Co więcej, serwis ma być dostępny nie tylko w Polsce, ale też na rynkach międzynarodowych. Spółka ma być niezależna finansowo.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, w ubiegłym tygodniu złożono wniosek do Komisji Europejskiej ws. stworzenia platformy VOD. Tyle zajęło zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów. Okazuje się też, że wbrew wcześniejszym obawom, serwisy Ipla.tv oraz Player.pl nadal będą istnieć. Nową platformę ma uruchomić Polsat, a następnie po uzyskaniu zgody przez UOKIK, TVN Discovery przejmie 50 procent udziałów.

  • Wspólny projekt Discovery i Cyfrowego Polsatu ma wymiar europejski, a Komisja Europejska potwierdziła swoją właściwość. Dlatego dokonaliśmy zgłoszenia na poziomie Komisji Europejskiej - mówi dla Wirtualne Media Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)