TVP chce konkurować z Netfliksem, otwiera się na internet i… zamyka na YouTube

TVP chce konkurować z Netfliksem, otwiera się na internet i… zamyka na YouTube

TVP chce konkurować z Netfliksem, otwiera się na internet i… zamyka na YouTube
21.01.2016 13:06, aktualizacja: 21.01.2016 13:36

Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów, prezes zarządu Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zapowiedział ekspansję TVP na Internet. Ma się to odbywać w ramach konkurowania z najpopularniejszymi dziś dostawcami materiałów oraz wycofanie treści, do których prawa posiada z TVP z YouTube’a.

Jacek Kurski. Źródło: Wikimedia
Jacek Kurski. Źródło: Wikimedia

Jak donosi Gazeta Prawna, prezes TVP poinformował, że polska telewizja publiczna ma w najbliższym czasie zamiar stać się bardziej konkurencyjna w stosunku do komercyjnych usług VOD oferowanych przez prywatne polskie media. Nie tylko polskie zresztą, Jacek Kurski zapowiedział także, że TVP ma również zawalczyć o widzów z… Netfliksem.

W ramach skupienia użytkowników wokół usługi strumieniowania oferowanej przez TVP, zapowiedziane zostało także wycofanie autorskich materiałów wideo wyprodukowanych przez polską telewizję publiczną z serwisu YouTube. Można zatem zakładać, że chodzi tutaj nie tylko o akcję usuwania materiałów naruszających prawa autorskie, ale także sukcesywne ograniczanie działalności kanału iTVP na YouTube na rzecz oficjalnego serwisu telewizji.[img=Zrzutekranu2016-01-21o13.01.15(2)]Prezes TVP nie zdecydował się na bardziej szczegółowe omówienie swoich planów internetowej ekspansji. Zapowiedź konkurowania z Netfliksem mogłaby dawać perspektywy na publikowanie oryginalnych seriali i filmów w Internecie, być może nawet na wyłączność. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że perspektywa wydania polskiego odpowiednika na przykład serialu „House of Cards”, biorąc pod uwagę także doświadczenie reżyserskie aktualnego prezesa TVP, prezentuje się malowniczo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)