Twitter blokuje wpisy o 5G i koronawirusie. Serwis nie toleruje siania paniki

/Fot. GettyImages
/Fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

23.04.2020 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łączenie wprowadzenia sieci 5G z pandemią choroby COVID-19 w jednym tweecie właśnie zostało dodane do listy wpisów zakazanych. Twitter usunie tweety zawierające "niezweryfikowane twierdzenia, zachęcające ludzi do szkodliwej działalności i niszczenia infrastruktury 5G".

Według informacji podawanych przez Associated Press 21 kwietnia, w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii zgłoszono około 50 podpaleń infrastruktury sieci bezprzewodowych. Monterzy firmy Mobile UK byli atakowani słownie 80 razy podczas pracy. Naliczono także 16 podpaleń w Holandii, kilka w Irlandii, na Cyprze oraz w Belgii.

W odpowiedzi na tego typu incydenty, Youtube blokuje filmy łączące wprowadzenie sieci 5G i pandemię choroby COVID-19. Teraz do walki z dezinformacją dołącza także Twitter. Jak zaznaczają administratorzy serwisu - usuwanie tego typu wpisów będzie traktowane priorytetowo.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie tweety promujące teorie spiskowe dotyczące sieci 5G będą usuwane. Moderatorzy Twittera mają zwracać uwagę na wpisy nawołujące do niszczenia infrastruktury sieci bezprzewodowej, czyli głównie te, nawiązujące do wandalizmu i przemocy.

Aktualizacja stanowi dodatkowy zapis do licznych już zasad bezpieczeństwa dotyczących pandemii COVID-19. Zadaniem moderatorów Twittera jest zadbanie o to, aby jak najmniejsza ilość wpisów mogących spowodować panikę czy niepokój, trafiła w świat. Serwis chwali się, że od tego czasu usunął 2230 tweetów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)