Twitter oddaje moderację w transmisjach Periscope w ręce społeczności

Strona głównaTwitter oddaje moderację w transmisjach Periscope w ręce społeczności
01.06.2016 01:44
Twitter oddaje moderację w transmisjach Periscope w ręce społeczności

Uruchomiony przez Twittera w zeszłym roku Periscope to jeden z tych internetowych fenomenów, które błyskawicznie znalazły naśladowców nawet wśród największych graczy na internetowym rynku. Aplikacja pozwala na przeprowadzanie transmisji wideo z wykorzystaniem społecznościowego potencjału Twittera, między innymi poprzez możliwość komentowania. A jak nietrudno się domyślić, przekaz na żywo nie sprzyja skutecznej moderacji. Jednak i na to znalazł się sposób.

Jak donosi The Verge, Twiiter liczy na to, że nikt nie postara się o wysoką kulturę komentarzy lepiej, niż sami członkowie społeczności. W tym celu wkrótce uruchomiony system, w którym podczas transmisji jej widzowie będą pytani czy wyświetlony poniżej komentarz jest według nich obraźliwy. Oczywiście pojawienie się akurat jednego konkretnego komentarza nie będzie przypadkowe – będą to treści zgłoszone wcześniej jako obraźliwe przez innych użytkowników.

350177896918443969

Periscope zyska zatem dwustopniową moderację opartą tylko i wyłącznie na widzach. Oczywiście ich działania będą pociągały za sobą określone konsekwencje dla autorów wypowiedzi, które nie spodobały się innym. Gdy po raz pierwszy komentarz zostanie dwustopniowo zweryfikowany jako obraźliwy, to jego autor zostanie pozbawiony możliwości dodawania nowych przez 60 sekund. Gdy podobna sytuacja wydarzy się po raz drugi, to komentowanie zostanie dla delikwenta wyłączone do końca trwania transmisji.

Oczywiście nie sposób dostrzec tutaj pola dla pewnych manipulacji. Nie licząc największych wydarzeń transmitowanych przez posiadaczy najpopularniejszych kont, liczba widzów jest z reguły na tyle ograniczona, że może pozwalać im na organizowanie się np. w celu pozbycia się kogoś uciążliwego, a jednak stosującego krytykę w zgodzie z regulaminem serwisu. Aplkację Periscope można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)