Twitter pozwoli usuwać wzmianki. Testy już trwają

Twitter pozwoli usuwać wzmianki. Testy już trwają

Twitter pozwoli usuwać wzmianki na swój temat  (Photo by Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images)
Twitter pozwoli usuwać wzmianki na swój temat (Photo by Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz
09.04.2022 16:27, aktualizacja: 11.04.2022 10:28

Wybrani użytkownicy Twittera mogą zobaczyć na swoich profilach nową opcję pozwalającą na wyłączenie wzmianek dotyczących danej osoby. Plotki o tego rodzaju funkcji pojawiły się po raz pierwszy w zeszłym roku, jednak dopiero teraz serwis oficjalnie je potwierdził.

Serwis, za pomocą swojego oficjalnego profilu, przekazał, że prowadzone są eksperymenty z brakiem wzmianek — funkcją, która pomoże użytkownikom chronić swój spokój i odłączyć się od rozmów, w których moglibyśmy nie chcieć być wspominani. Ta opcja jest już dostępna dla wybranych twitterowiczów, jednak nie wiadomo, kiedy oficjalnie zostanie udostępniona dla wszystkich.

Opuścić konwersację

Jak wynika z udostępnionego gifa, użytkownik, którego pseudonim pojawi się w konkretnej dyskusji, będzie mógł szybko usunąć ewentualne przekierowania i wykluczyć się z rozmowy. Wystarczy, że wejdzie w konkretny wątek i wybierze dany wpis, a następnie w menu opcji danego twitta zaznaczy, że chce opuścić konwersację.

Należy jednak zauważyć, że nazwa użytkownika będzie nadal widoczna w oryginalnym tweecie, chociaż nie będzie już przekierowywała na nasz profil. Wybranie funkcji opuszczenia konwersacji sprawi jednak, że użytkownik nie będzie już otrzymywać powiadomień o jakichkolwiek interakcjach dotyczących konkretnej rozmowy. Biorąc pod uwagę, że oficjalne testy są w toku, prawdopodobnie możliwość zostanie udostępniona pozostałym użytkownikom w ciągu kilku najbliższych miesięcy, po jej dopracowaniu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)