Twoje dziecko używa Linuksa? Strzeż się – prawdopodobnie jest cyberprzestępcą

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

15.02.2020 07:35, aktual.: 15.02.2020 21:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kali Linux, Discord, VirtualBox czy Tor Browser – co łączy te narzędzia? Zdaniem brytyjskiej policji, a właściwie pewnej regionalnej jednostki z West Midlands, to podstawowe oprogramowanie hakerów. Może świadczyć o tym, że dziecko jest cyberprzestępcą.

"Co znajduje się na komputerze dziecka?" – pyta plakat rozwieszany w lokalnych szkołach i innych placówkach edukacyjnych, który w tym momencie robi furorę na Twitterze.

Widnieje na nim nie tylko logo WMROCU (Regionalnej jednostki ds. przestępczości zorganizowanej West Midlands), ale także NCA (Narodowej agencji ds. przestępczości). Choć ta druga umywa ręce, twierdząc, że z niniejszym materiałem nie ma nic wspólnego.

Stróże prawa zachęcają rodziców do kontaktu, gdy tylko dostrzegą jedno z wymienionych narzędzi. A co jest na plakacie? Ano, jak już zostało wspomniane, chociażby komunikator internetowy Discord, chętnie stosowany przez graczy. Albo VirtualBox, środowisko do uruchamiania innych niż nominalny systemów operacyjnych. I ten nieszczęsny Kali Linux do testów penetracyjnych.

Jednak rzecznik prasowy policji uchybień nie dostrzega. – Plakat, wyprodukowany przez stronę trzecią, został stworzony jako materiał pomocniczy, aby pomóc nauczycielom – mówi z rozmowie z ZDNet. – Wiedza została zaczerpnięta z szerszych źródeł na temat narzędzi cybernetycznych, które można wykorzystać do przeprowadzenia ataków, acz [te narzędzia] mają także inne zastosowania – wyjaśnia przedstawiciel.

Reszta brytyjskich oficjeli, jeśli się wypowiada, to w podobnym tonie: wymienione narzędzia mogą, ale oczywiście nie muszą być niebezpieczne. No brawo, panie i panowie. I cóż... no... eee... idąc narzuconym tropem, każdy mężczyzna nosi przy sobie narzędzie gwałtu, a stojak kuchenny z nożami znajduje się wyłącznie w domach seryjnych morderców.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (282)