Twórca BitTorrenta zrewolucjonizuje streaming wideo

Twórca BitTorrenta zrewolucjonizuje streaming wideo

20.01.2011 12:16

Twórca BitTorrenta, Bram Cohen, zaprezentował nowy protokół przeznaczony do streamingu materiałów wideo w sieci P2P. Nowe rozwiązanie wkrótce będzie dostępne dla internautów.

Informacje na temat nowego protokołu dla sieci BitTorrent pojawiły się po raz pierwszy pod koniec września zeszłego roku. Dopiero teraz jednak jego twórca zdecydował się na prezentację technologii. Umożliwi ona streaming mediów takich jak wideo czy muzyka za pomocą P2P. Jednocześnie, jak dowiedział się TorrentFreak, technologia będzie pozwalała na kontrolę przeciążeń sieci czy przełączanie połączeń między poszczególnymi źródłami. Pozwoli to na płynne odtwarzanie nawet dużych plików z niewielkim opóźnieniem w stosunku do nadawanego materiału. Działanie protokołu umożliwiającego streaming muzyki i wideo można obejrzeć na klipie wideo udostępnionym przez firmę BitTorrent.

Nowy protokół miałby stać się konkurencją dla takich usług jak YouTube. Użytkownicy mogliby przesyłać materiały bez ograniczeń jakie obowiązują w większości tego typu serwisów. Co więcej, można by udostępniać muzykę i wideo jedynie wybranym osobom - na przykład przyjaciołom czy członkom rodziny. Pomysł BitTorrent nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem. Na rynku istnieją już podobne technologie jak choćby SwarmPlayer, nie zdobyły one jak dotąd dużej popularności wśród internautów. Nowy protokół firmy BitTorrent powinien zostać wprowadzony latem tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)