Twórca Flappy Bird rezygnuje z dystrybucji gry

Twórca Flappy Bird rezygnuje z dystrybucji gry10.02.2014 14:40
CC-BY-SA Alex Proimos, Wikimedia Commons
CC-BY-SA Alex Proimos, Wikimedia Commons

Pamiętacie jak trzy dni temu pisaliśmy o tym, że twórca Flappy Bird, Dong Nguyen, zarabia pięćdziesiąt tysięcy dolarów dziennie na reklamach w swojej grze? No to wyobraźcie sobie, że było mu z tymi pieniędzmi, i w ogóle z popularnością gry, bardzo źle, bowiem wycofał Flappy Bird ze sklepów.

CC-BY-SA Alex Proimos, Wikimedia Commons
CC-BY-SA Alex Proimos, Wikimedia Commons

Dla przypomnienia – Flappy Bird to prosta gra zręcznościowa, w której należy klikać w ekran w odpowiednich momentach, aby ptaszek pokonywał przeszkody. Rozgrywka jest banalnie prosta, ale to właśnie banalność zapewniła sukces tytułowi. Popularność gry przerosła jednak oczekiwania twórcy, co wyraźnie widać na jego koncie na Twitterze.

Wielu ludzi może nie rozumieć, jak twórca mógł zrezygnować z zarabiania tylu pieniędzy. W końcu jest to półtora miliona dolarów w ciągu jednego miesiąca. Gdy się jednak dłużej zastanowić, to dochodzi się do wniosku, że człowiek, przyzwyczajony do spokojnego życia bez rozgłosu, mógł naprawdę nie chcieć takich kontaktów z prasą czy fanami. Oskarżenie o plagiat także mogło być przyczyną wycofania gry ze sprzedaży.

Jeżeli ktoś jednak jest tak zdesperowany, by posiadać Flappy Bird, to może zakupić eBayu używanego iPhone'a z zainstalowaną grą. Będzie to kosztować, bagatela, między 650 a 1500 dolarów, ale czego ludzie nie robią, żeby wejść w posiadanie wycofanej gry.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)