Twórca Sensible Soccer zbiera na Sociable Soccer, duchowego spadkobiercę klasyka

Twórca Sensible Soccer zbiera na Sociable Soccer, duchowego spadkobiercę klasyka

Twórca Sensible Soccer zbiera na Sociable Soccer, duchowego spadkobiercę klasyka
13.11.2015 10:17

Kiedy niedawno Dino Dini zapowiadał powrót swojej dawnej piłkarskiej serii Kick Off chyba nie spodziewał się, że za moment również Jon Hare, twórca między innymi Sensible Soccer, postanowi powrócić do świata gier z nowym produktem. Konkretnie to chodzi o Sociable Soccer, duchowego spadkobiercę dawnego hitu. Na Kickstarterze ruszyła na niego zbiórka. Na wypuszczenie projektu potrzeba 300 tysięcy funtów.

W odróżnieniu od Kick Off Revival, tytuł szykowany jest od razu nie tylko na PS4, ale też Xboksa One oraz PC. Podobnie jak Dini jednak, główny producent uważa, że nadszedł czas, aby pośród gier z serii FIFA oraz Pro Evolution Soccer pojawiło się coś znacznie bardziej dynamicznego i z przymrużeniem oka. Stawia na produkt zagospodarowujący nieco inną piłkarską niszę, po który gracze sięgać będą dla rozrywki nawet pomiędzy partyjkami w wyżej wymienione gry. Stawia od razu też na narodziny całej nowej marki.

Innymi słowy, jeżeli dzieło uzbiera na siebie, na bank ujrzymy kiedyś World of Sociable Soccer. Pierwsza odsłona specjalnie nie idzie w bardziej skomplikowaną rozgrywkę z klasycznego SWoS, bo na to przyjdzie czas. Z początku trzeba zaznajomić ludzi na nowo z powracającym w pewnym sensie produktem. Dostaniemy tutaj większość lig światowych i pełen pakiet drużyn narodowych. Produkcja przede wszystkim stawia na tzw. lokalny multiplayer, czyli grę nawet z 8 kolegami na jednym komputerze albo konsoli, by rozgrywać wieczorne turnieje. Do tego oczywiście dojdzie obowiązkowa już dzisiaj zabawa po sieci, z ciekawą opcją stworzenia własnego awatara, który będzie reprezentował gracza na boisku w ramach jednego z wybranych klanów piłkarskich. Przy czym mecze rozgrywać będziemy nie jako nasz zawodnik, lecz kierując drużyną.

Obraz

Od strony rozgrywki wrócimy na stare śmieci i chociaż piłkarzyki są teraz prostymi modelami 3D, a nie zbitkami pikseli, już pierwsze materiały promocyjne prototypu przypominają, jak fajnie grało się przed laty w Sensible Soccer. Nad rozwojem projektu czuwa młoda ekipa deweloperów, ale tylko jeżeli o przygodę we wspólnym zespole chodzi, bowiem osobno to specjaliści z kilkoma dekadami doświadczenia w grach na karku. Premiera planowana jest na koniec 2016 roku, w wersji PC także na Steam. Tu Sociable Soccer będzie miało konkurencję w postaci naszego rodzimego oraz komercyjnego Kopanito All-Star Soccer czy darmowego World of Soccer Online.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)