Twórcy Amnesia: The Dark Descent szykują kolejny horror

Twórcy Amnesia: The Dark Descent szykują kolejny horror

Twórcy Amnesia: The Dark Descent szykują kolejny horror
Karolina Kowasz
05.03.2014 16:51

Studio Frictional Games już pokazało, że potrafi straszyć graczy. W swoich ostatnich Amnesiach udowodnili, że to nie walka jest istotna w horrorach, a zdolność chowania się i uciekania. Zachowanie zimnej krwi będzie potrzebne po raz kolejny, bo oto nadchodzi SOMA.

Uwaga, zwiastun nie nadaje się dla osób o słabych nerwach.

SOMA Gameplay Teaser Trailer

Twórcy starają się nie zdradzić, o czym będzie fabuła gry. Póki co, dają jedynie wskazówki odnośnie wydarzeń w uniwersum. Według doniesień z bloga PlayStation, projekt lada chwila wejdzie w fazę alfa.

Rozgrywka, podobnie jak w Amnesii, nie będzie bazowała na strzelaniu do wrogów czy skakaniu po platformach. Studio obiecuje ogrom zadań, jak szukanie notatek, układanie puzzli, chowanie się przed niebezpieczeństwami czy eksplorowanie intrygujących lokacji. Gracz weźmie udział w wielu dziwnych wydarzeniach i, niejednokrotnie, zostanie zmuszony do ucieczki.

Celem twórców jest wciągnięcie gracza w interaktywną opowieść, ze spójnym światem i rozgrywką pełną możliwości. Przede wszystkim jednak, chcą oni osiągnąć dominujące poczucie strachu, gra ma być całkowicie przerażająca, z głębokimi, niepokojącymi motywami. Istotne jest także zmuszenie użytkowników do skupienia się i myślenia, czy ważne detale nie pozostały gdzieś za nimi, a może znajdują się właśnie w prawym korytarzu, który biegnie obok.

Premiera SOMA ma się odbyć w przyszłym roku, tak więc studio ma jeszcze przynajmniej rok na osiągnięcie swoich celów i zachęcenie graczy do kupna nowego dzieła. Fani horrorów powinni zanotować sobie ten tytuł w pamięci, bo zapowiada się naprawdę interesująco.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)