Twórcy Banjo-Kazooie powracają jako Mingy Jongo, robią platformówkę

Twórcy Banjo-Kazooie powracają jako Mingy Jongo, robią platformówkę

27.09.2012 12:33

Są takie gry, do których wraca się często, nawet po wielu latach, bowiem ogromnie zaważyły na rozwoju pewnych gatunków. Jeżeli chodzi o platformówki to na popularności nigdy nie stracił wąsaty hydraulik Mario od Nintendo, ale niestety chyba mało kto już pamięta sympatycznego misia z ptakiem w plecaku, walczących z przebrzydłą wiedźmą w ramach gier z serii Banjo-Kazooie ze studia Rare. Niegdysiejsi pomysłodawcy parki ponownie myślą jednak o skakaniu po skałkach i zbieraniu porozrzucanych dóbr — jako Mingy Jongo szykują tytuł w starym stylu.

Obraz

Niestety prawa do marki ma Microsoft, więc o pociągnięciu sagi nie może być mowy, niemniej studio obiecuje zabawę w tych samych klimatach — czyli humor to podstawa, głównie sytuacyjny oraz postaci. Na razie ekipa, w której znajdziemy między innymi kompozytora Granta Kirkhope'a i grafika Stevena Hursta, rozważa możliwości. Twórcom wpadła w oko coraz popularniejsza technologia Unity, zastanawiają się również, czy nie poprosić o wsparcie finansowe dla realizacji projektu na Kickstarterze. Czyli będzie przynajmniej na komputery…

Główne pytanie pozostaje jednak takie, czy w czasach świetności strzelanek, kiedy nawet przygodówki musiały się przystosować do rynku, wciąż jest zapotrzebowanie na radosną platformówkę 3D — a zwłaszcza PC?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)