Twórcy GOG.com o złych promocjach

Twórcy GOG.com o złych promocjach

12.04.2012 12:23

Na GOG.com fani starszych gier mogą znaleźć w dobrej cenie kultowe produkcje sprzed lat, pozbawione uciążliwych zabezpieczeń, a od niedawna serwis oferuje również nowsze pozycje. Raz na jakiś czas wprowadzane są promocje, umożliwiające nabycie wybranych tytułów ze sporą zniżką, ale twórcy przedsięwzięcia uczulają, że trzeba uważać, aby z takimi praktykami nie przesadzać.

Według prowadzących GOG, sprzedaż gier w cyfrowej formie w zbyt mocno przyciętej cenie potrafi wywołać u nabywcy odczucie, że to produkt niskiej jakości, od początku niewiele wart. Inna sprawa to chwilowy wzrost liczby sprzedanych egzemplarzy, wywołany czasową wielką promocją, a potem długa stagnacja, bowiem użytkownicy poczekają na kolejną podobną akcję. Niezwykle trudna to sztuka przyciągnąć zainteresowanie klientów tylko samą bogatą zawartością gry, ale przesadne obniżki stanowią krótkowzroczne pójście na łatwiznę.

Tani nie zawsze oznacza ponadto dobry czy ciekawy. Gracze często tylko ze względu na ogromny upust wydają pieniądze na tytuły, których ostatecznie być może nawet nie uruchomią. Szastają kasą, postrzegają też gry jako coś niezbyt cennego, nie zaś ciężką pracę całego zespołu ludzi. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o tym, że wyprzedaże potrafią zwrócić uwagę na tak zwane „perełki”, które normalnie zniknęłyby w tłumie, lecz trzeba mieć mimo wszystko umiar. Znaleźć złoty środek między atrakcyjnością oferty, a nieuzasadnionym deprecjonowaniem wartości produktu.

Twórcy GOG.com tęsknią do czasów, kiedy graczy przyciągało się do tytułu w dniu premiery poprzez to, co atrakcyjnego miał on do zaoferowania, nie zaś proste sztuczki marketingowe. Według zapewnień, starają się sprzedawać dobre pozycje w odpowiedniej cenie, nie schodząc powyżej 50% upustu, dorzucając też przy okazji liczne bonusy — jak tapety lub ścieżki dźwiękowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)