Twórcy Halo Infinite znaleźli ciekawy sposób na uzyskanie odgłosów

Twórcy Halo Infinite znaleźli ciekawy sposób na uzyskanie odgłosów

fot. 343 Industries
fot. 343 Industries
Karolina Kowasz
26.03.2021 13:27

Twórcy gier komputerowych są w stanie posunąć się do bardzo nietypowych zabiegów, aby uzyskać potrzebne im dźwięki, które mogłyby zachwycić graczy i dodać rozgrywce realizmu. Nie inaczej było w przypadku gry Halo Infinite. W jej przypadku studio postanowiło zniszczyć cały fortepian, by otrzymać ciekawe efekty.

Gra Halo Infinite będzie kolejną już odsłoną popularnej serii FPS-ów od Microsoftu. Tytuł nie jest tak bardzo popularny jak na Zachodzie, jednak zdążył sobie wyrobić renomę udanej serii i zdobyć wierne grono fanów. Zgodnie z informacjami, studio cały czas pracuje nad osiągnięciem tytułu, który będzie oferował graczom niezapomniane doświadczenia wizualne. Jak jednak widać twórcy postanowili zadbać nie tylko o grafikę, ale również o odpowiedni dźwięk, patrząc po niecodziennych krokach, jakie podjęli.

Jak donosi The Verge, studio 343 Industries zdecydowało się na roztrzaskanie fortepianu na drobne kawałki. Dzięki temu było ono w stanie nagrać efekty dźwiękowe niezbędne do zapewnienia grze realizmu. Suchy opis nie jest jednak w stanie oddać jak satysfakcjonujące może być oglądanie tego rodzaju demolki. Najlepiej jest zobaczyć filmik, który pokazuje dokładnie cały proces:

Making Halo Infinite | Audio Field Recordings – Piano Pounding

Halo Infinite zostanie oficjalnie wydana jesienią tego roku. Szczegółowa data premiery nie jest jeszcze znana. Istnieją także pogłoski, że tytuł może się nieco opóźnić. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samej gry, to więcej informacji można znaleźć na stronie studia 343 Industries.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)