Twórcy OUYA zachęcają do udziału w Create Game Jam, chcą więcej gier

Twórcy OUYA zachęcają do udziału w Create Game Jam, chcą więcej gier

08.01.2013 14:08, aktualizacja: 08.01.2013 14:28

Pierwsze egzemplarze konsoli OUYA trafiły w ręce deweloperów, najwyraźniej uda się też zrealizować plany, co do marcowej premiery urządzenia na rynku. Wiadomo jednak, jak z konsolami jest — bez gier sobie nie poradzą, a tych stworzonych z myślą o niewielkiej kostce na chwilę obecną nie ujawniono niestety zbyt wiele. Żeby nie było nieciekawie, mądre głowy z zarządu wpadły na pomysł zorganizowania Create Game Jam, czyli akcji robienia gier.

Obraz

Zachęcani jesteśmy do udziału w konkursie producentów OUYA i serwisu Killscreen (przyjmującego zgłoszenia), w którym rzecz jasna przewidziane są nagrody. Korzystając z darmowego pakietu ODK należy szybko stworzyć coś fajnego i podesłać to organizatorom między 14 a 23 stycznia. Może być prototyp, byle dało się w to z przyjemnością pograć. Sędziowie oceniać będą prace w pięciu kategoriach (największe zaskoczenie, najbardziej przemyślane sterowanie, wciągający pomysł, dobra zabawa z przyjaciółmi oraz graficzne arcydzieło). Każdy finalista dostanie swój egzemplarz OUYA w wersji deweloperskiej i 5 tysięcy dolarów, plus dodatkowy tysiąc, kiedy ukończoną grę wypuści potem na konsolę. Dodatkowo jury przyzna nagrodę główną o wysokości 20 tysięcy dolarów (z bonusem 5 tysięcy, gdy zadebiutuje na OUYA) ogólnie najlepszej propozycji ze wszystkich nadesłanych.

Pełne zasady akcji poznamy 14 stycznia. Wziąć w niej udział może każdy chętny, bowiem nie ma ograniczeń terytorialnych. Organizatorzy proszą o rozsądne propozycje (treści obraźliwe czy kontrowersyjne nie są rzecz jasna mile widziane) i pomysły nowe, a nie już obecne powiedzmy na Kickstarterze. Zachęcają do skorzystania z tak zwanego crowd fundingu potem, aby doceniony przez sędziów projekt doprowadzić do pełnej realizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)