Twórcy pada do Xboksa i Kinecta przechodzą do Oculus VR

Twórcy pada do Xboksa i Kinecta przechodzą do Oculus VR25.06.2014 20:26
Twórcy pada do Xboksa i Kinecta przechodzą do Oculus VR

Oculus VR kupuje firmę biorącą udział przy tworzeniu kontrolera dla Xboksa 360, Kinecta oraz innych produktów Microsoftu. Raczej nie chodzi tylko o sam wygląd gogli wirtualnej rzeczywistości.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że Facebook za 2 miliardy dolarów przejął Oculus Rift — firmę która można mieć znaczący wpływ na rozwój wirtualnej rzeczywistości. W związku z tym środków na dalszy rozwój projektów, nad jakimi pracuje zespół Oculus VR, nie powinno brakować. Jedną z pierwszych inwestycji jest zakup Carbon Design. To pracownikom tej firmy zawdzięczamy pada od Xboksa 360, który przez wielu uważany jest za kontroler niemal idealny. Współpracowali oni również przy takich projektach Microsoftu jak Kinect, różnych myszkach, z których jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest Arc Touch, wyróżniająca się nietypowym kształtem. Warto wspomnieć, że Carbon Design może pochwalić się ponad 50 nagrodami, które otrzymał w kategoriach wzornictwa i inżynierii projektu.

350109564777293761

Mimo iż o przejęciu Carbon Design dowiedzieliśmy się dzisiaj, to przedstawiciele tej firmy poinformowali, że współpracują z Oculus VR już prawie rok. Niestety informacje dotyczące projektów, nad jakimi współpracowały przedsiębiorstwa, nie są znane.

350109564777424833

Trudno teraz stwierdzić za co dokładnie będzie odpowiadał zespół pozyskany z nowej inwestycji, raczej nie skupi się tylko na polepszeniu wyglądu produktów Oculus VR. Gogle wirtualnej rzeczywistości mają ogromny potencjał, co potwierdziły ostatnie badania i bardzo możliwe, że Mark Zuckerberg podjął świetną decyzję kupując Oculus Rift.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)