Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko

Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko21.08.2018 18:51
Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko

Polskie studio CD Projekt RED, które zdobyło sławę dzięki wydaniu świetnych gier o przygodach Wiedźmina, spróbuje swoich sił na kwitnącym rynku mobilnym. W tym celu powstała spółka i studio Spokko, specjalizująca się w grach mobilnych i należąca do grupy CD Projekt.

Studio Spokko, założone przez Macieja Weissa i Rafała Staszewskiego, będzie operować niezależnie od CD Projekt RED i zachowa kreatywną autonomię mimo przynależności do grupy. Wiadomo jednak, że studia będą pracować wspólnie nad jakimś pomysłem, prawdopodobnie bazującym na jednej z marek CD Projekt RED.

Niestety nie wiemy nic o projekcie mobilnym, nad którym będzie pracować Spokko. Czy będzie to mobilny Gwint? Na to są obecnie największe szanse, ale nie można wykluczyć innych możliwości. Być może powstanie przygodówka o Wiedźminie na małym ekranie albo gra osadzona w świecie Cyberpunka. Renoma CD Projekt RED każe nam mieć wysokie oczekiwania i miejmy nadzieję, że Spokko nas nie zawiedzie.

Studio Spokko jest na wczesnym etapie organizacji. Na jego stronie znajdziemy nieco informacji o wolnych miejscach pracy, które zdradzają szczegóły projektu. Wiemy, że gra powstanie z wykorzystaniem platformy Unity i języka C#. Studio szuka też programistów sieciowych, więc zostanie wprowadzona rozrywka sieciowa, co każe nam wierzyć, że istotnie może chodzić o mobilnego Gwinta. Potrzebni są też animatorzy, artyści i testerzy.

W informacji prasowej znajdziemy obietnicę, że studio będzie pracować nad ponadprzeciętnie ambitnymi projektami, zapewniającymi ogromne możliwości graczom. Będzie to miła odmiana od aktualnego repertuaru gier mobilnych, w którym roi się od kopii kopii prostych gier, znanych od 40 lat. Rynek ten, choć pełen śmieci, rośnie w oczach i obiecuje ogromne zyski, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)