Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko

Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko

Twórcy Wiedźmina będą robić gry mobilne. CD Projekt tworzy studio Spokko
21.08.2018 18:51

Polskie studio CD Projekt RED, które zdobyło sławę dzięki wydaniu świetnych gier o przygodach Wiedźmina, spróbuje swoich sił na kwitnącym rynku mobilnym. W tym celu powstała spółka i studio Spokko, specjalizująca się w grach mobilnych i należąca do grupy CD Projekt.

Studio Spokko, założone przez Macieja Weissa i Rafała Staszewskiego, będzie operować niezależnie od CD Projekt RED i zachowa kreatywną autonomię mimo przynależności do grupy. Wiadomo jednak, że studia będą pracować wspólnie nad jakimś pomysłem, prawdopodobnie bazującym na jednej z marek CD Projekt RED.

Niestety nie wiemy nic o projekcie mobilnym, nad którym będzie pracować Spokko. Czy będzie to mobilny Gwint? Na to są obecnie największe szanse, ale nie można wykluczyć innych możliwości. Być może powstanie przygodówka o Wiedźminie na małym ekranie albo gra osadzona w świecie Cyberpunka. Renoma CD Projekt RED każe nam mieć wysokie oczekiwania i miejmy nadzieję, że Spokko nas nie zawiedzie.

Studio Spokko jest na wczesnym etapie organizacji. Na jego stronie znajdziemy nieco informacji o wolnych miejscach pracy, które zdradzają szczegóły projektu. Wiemy, że gra powstanie z wykorzystaniem platformy Unity i języka C#. Studio szuka też programistów sieciowych, więc zostanie wprowadzona rozrywka sieciowa, co każe nam wierzyć, że istotnie może chodzić o mobilnego Gwinta. Potrzebni są też animatorzy, artyści i testerzy.

W informacji prasowej znajdziemy obietnicę, że studio będzie pracować nad ponadprzeciętnie ambitnymi projektami, zapewniającymi ogromne możliwości graczom. Będzie to miła odmiana od aktualnego repertuaru gier mobilnych, w którym roi się od kopii kopii prostych gier, znanych od 40 lat. Rynek ten, choć pełen śmieci, rośnie w oczach i obiecuje ogromne zyski, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)