Uber bezpłatnie ubezpieczy kierowców i kurierów. Co z pasażerami?

Uber bezpłatnie ubezpieczy kierowców i kurierów. Co z pasażerami?

Uber bezpłatnie ubezpieczy kierowców i kurierów. Co z pasażerami?
Oskar Ziomek
01.06.2018 13:00, aktualizacja: 01.06.2018 13:10

Uber wprowadza do oferty ubezpieczenia dla swoich kierowców i kurierów, których koszt w pełni pokryje firma. Oferta przygotowana została we współpracy z ubezpieczycielem Axa i kierowana jest do indywidualnych przedsiębiorców, którzy z Uberem współpracują.

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, oferta wchodzi w życie dzisiaj i obejmie na początek 150 tysięcy partnerów Ubera z całej Europy. Oferta ubezpieczenia otrzymała nazwę Partner Protection i obejmuje ubezpieczenie na życie, w przypadku choroby, a także na wypadek nieprzewidywalnych zdarzeń losowych. Finansowo zabezpieczeni mają być także przyszli rodzice.

Z pełnej oferty nie może jednak skorzystać każdy – trzeba spełnić kilka wymagań. Aby zostać objętym ubezpieczeniem poza przejazdami z aplikacją, w ciągu ostatnich 8 tygodni kierowca Ubera musi mieć ukończonych przynajmniej 150 kursów, zaś dostawcy Uber Eats – przynajmniej 30 zrealizowanych dostaw.

Niestety jak na razie nie ma mowy o tym, by Uber planował zakresem ubezpieczenia objąć również pasażerów. W przypadku ewentualnych zdarzeń są oni skazani na dochodzenie swoich praw i odszkodowania we własnym zakresie.

Jak wspomniano wcześniej, oferta obowiązuje od dzisiaj. O szczegółowych warunkach ubezpieczenia przeczytać można na stronie Ubera. Przygotowano osobne dokumenty dla kierowców oraz dostawców. Można z nich między innymi poznać sumę ubezpieczenia i wysokość świadczeń, stawki wyrażone są w euro.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)