Ubisoft przeszedł sam siebie, sprzedawał kolekcjonerskie wersje gry bez gry

Ubisoft przeszedł sam siebie, sprzedawał kolekcjonerskie wersje gry bez gry

13.10.2015 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubisoft nie musi się specjalnie starać, aby coraz bardziej zniechęcać do siebie graczy. Co chwila firma zalicza jakąś wpadkę. Niektórzy postanowili dać szansę grze Might & Magic Heroes VII, zamawiając nawet edycję kolekcjonerską produktu, a zostali w sumie na lodzie. W ręce amerykańskich fanów trafił drogi pakiet bez gry czy nawet dodatków. Liczba niezadowolonych z przekrętów wydawcy stale rośnie i nie ma się czemu dziwić.

Obraz

Decydując się na wydatek rzędu blisko 100 dolarów, nabywcy nastawiali się na pudło z samymi dobrymi rzeczami. Poza sporych rozmiarów figurką, mieli otrzymać również album z grafikami, talię kart tarota, litografie, ścieżkę muzyczną w cyfrowej formie plus kilka bonusów do wykorzystania w rozgrywce, no i oczywiście grę na DVD. Tymczasem w USA porozsyłano do nich naprędce popakowane gadżety bez kopii Heroesów VII, a nawet karteczki z kodem na pobranie czegokolwiek. Dopiero kontakt z obsługą techniczną Ubisoftu pozwolił im przypisać tytuł do konta Uplay, ale nie tego chcieli.

Zaczęły się naturalnie nawoływania o zwrot pieniędzy. Z początku firma pozostawała na nie głucha, bo z zasady cyfrowych kopii gier nie refunduje. Tylko że gracze mieli dostać przecież pudełkowe edycje, których skład reklamowano na licznych ilustracjach, a nawet pokazywano w filmikach z rozpakowywania tego wydania kolekcjonerskiego. Dopiero w ostatnich dniach grafiki w sklepach internetowych pozmieniano, dorzucając wzmiankę o grze do pobrania. Jakby tego było mało, w Europie w ręce miłośników serii trafiły jednak pełne zestawy. Wobec narastającego buntu klientów, Ubisoft postanowił zmienić podejście. Zrobił dobrą minę do złej gry, wyjaśniając też rzecz po swojemu.

Wykazując się zrozumieniem wobec tego, że gracze nie zauważyli, co kupują, kierując się materiałami promocyjnymi przedstawiającymi pakiet niekoniecznie w wersji na Stany, Ubisoft zdecydował się na przyjmowanie zwrotów. Nie ma mowy o dosłaniu pudełek z grą, ewentualnie można liczyć na dodatkową produkcję, jeśli zapomni się o sprawie i z litości przyjmie cyfrowe M&MH VII. Do wyboru jest Far Cry 4, Assassin’s Creed Rogue, The Crew, Toy Soldiers: War Chest Hall of Fame Edition czy Zombi. Microsoft podobnie zrobił z wydaniem specjalnym Halo 5: Guardians na Xboksa One, ale tam od razu mówiono o kodzie na pobranie gry, a do tego uruchomiono program wymiany go na zwykłą pudełkową edycję na specjalne życzenie. Jak się chce to można.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)