Ubisoft z czasem odejdzie od DRM w grach

Ubisoft z czasem odejdzie od DRM w grach

26.03.2012 10:25

Wielu graczy ma żal do firmy Ubisoft za zbytnie zabezpieczanie swoich produktów. Rozwiązania DRM wymagające stałego dostępu do Internetu, aby móc się pobawić, czy czyniące tytuły wrażliwymi na wymianę podzespołów komputera (lub zmianę serwerowni), napsuły odbiorcom sporo krwi. Producent wydaje się niemniej dostrzegać wagę problemu i rozważa, jak w przyszłości przeciwdziałać piractwu na inne sposoby.

Celuje się chociażby w podniesienie atrakcyjności oryginalnych gier poprzez rozciągnięcie doświadczeń płynących z rozrywki także na platformy towarzyszące. Aby wzorem licznych dzieł MMO, dało się w pewien sposób kontynuować zabawę na urządzeniach przenośnych, tudzież portalach społecznościowych, zaś to miało wpływ na produkt główny. Piractwa to rozwiązanie oczywiście nie wyeliminuje, lecz Ubisoft liczy, że dodatkowe możliwości interakcji z grą odwiodą ludzi po części od ściągania pozbawionej takich opcji wersji tytułu z sieci.

Firma wciąż utrzymuje, że jej dotychczasowe kroki były właściwe — pomimo głośnego wyrażania niezadowolenia z niewygodnego DRM przez nabywców jej projektów. Mimo wszystko jednak działania wydawcy zmierzają chyba ku lepszemu. Kontynuując stawianie gracza w centrum uwagi, chcemy znaleźć rozwiązania, które nie sprawią kłopotu tym, którzy płacą — mówi Chris Early, odpowiedzialny za cyfrową dystrybucję produktów Ubisoftu. W różnym stopniu odnieśliśmy sukces idąc tą ścieżką. Mamy plan i nadzieję podążać jej mniej uciążliwą, niewygodną stroną — dodaje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)