Ubisoft zamyka studio w Vancouver

Ubisoft zamyka studio w Vancouver

18.01.2012 16:30

Początek roku i różne firmy, w tym również te zajmujące się na co dzień cyfrową rozrywką, reorganizują się, aby sprostać temu, czego dokonać pragną na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy. Rozpatrywanie na nowo sensowności działań pewnych wewnętrznych zespołów nie ominęło także Ubisoftu - znanego producenta i wydawcy gier. W ramach zmian postanowiono zamknąć studio działające dotąd w Vancouver.

Decyzja nie dziwi, bowiem ekipa ta stała za raczej przeciętnej jakości produkcjami sportowymi, w tym Pure Football, które niestety nie mogło się mierzyć z seriami FIFA czy Pro Evolution Soccer, a także odebranych równie chłodno, nastawionego bardziej na młodego odbiorcę Academy of Champions, czy wypuszczonego na rynek z myślą o kontrolerze Move oraz sensorze Kinect MotionSports Adrenaline.

Ubisoft podkreśla, że to nie był prosty wybór i firma siebie obarcza winą za brak sukcesu działających w Vancouver, utalentowanych jednak ludzi. Pracownikom zaoferuje się posady w innych wewnętrznych studiach, pomoże im także w stawianiu następnych kroków w branży - choćby nawet nie miało to się odbywać w ramach struktur firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)