Ubucompilator 1.0 ułatwi tworzenie paczek DEB

Ubucompilator 1.0 ułatwi tworzenie paczek DEB04.10.2010 14:58

Ukazała się wersja beta 1.0 programu Ubucompilator. Jest on przeznaczony do prostego tworzenia paczek DEB na potrzeby Linuksa.

Ubucompilator jest niewielkim narzędziem, które ma posłużyć za pomoc podczas tworzenia paczek DEB. Program charakteryzuje się prostym interfejsem podzielonym na dwa główne okna. Za pomocą pierwszego możemy skorzystać ze ścieżki dostępu do katalogów i wybrać materiały do dalszej pracy. Drugie okno informuje natomiast użytkownika o postępie prac programu. Ubucompilator posiada wskaźnik zainstalowany w górnym panelu, dzięki któremu można uzyskać szybki dostęp do programu. W trakcie pracy z aplikacją możemy skorzystać z takich narzędzi jak dh_make, do którego można dodać własny adres e-mail. Podczas tworzenia nowych plików należy podać hasło administratora.

W najnowszej wersji aplikacji wprowadzono nowy wygląd, nowe narzędzie do rozpakowywania plików ZIP, a także wyeliminowano szereg błędów. Pakiety można instalować i tworzyć za pomocą narzędzia Checkinstall. Ponadto ułatwiono przesyłanie raportów na temat błędów w programie. Działanie aplikacji można obejrzeć na krótkim klipie zamieszczonym w serwisie YouTube.

Program można pobrać z naszego vortalu. Dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)