Ubuntu One teraz z limitem do 5 GB darmowych danych

Ubuntu One teraz z limitem do 5 GB darmowych danych

29.07.2011 15:13, aktualizacja: 29.07.2011 15:33

Canonical rozszerzył limit danych w ramach chmury obliczeniowej Ubuntu One. Teraz użytkownicy usługi mogą przechowywać do 5 GB danych za darmo.

Dotychczas osoby korzystające z domyślnej chmury obliczeniowej dla systemu Ubuntu mogły przechowywać maksymalnie 2 GB danych bezpłatnie. W porównaniu z innymi usługami tego typu Ubuntu One nie wypadał najlepiej. Canonical postanowił zmienić tę sytuację i rozszerzył pojemność usługi o kolejne 3 GB. Pretekstem do zmian stało się pobicie swoistego rekordu. Jak czytamy na blogu firmy, z Ubuntu One korzysta już ponad 1 mln użytkowników. Są to nie tylko osoby korzystające z systemu Linux, ale również z Windows, dla którego jakiś czas temu wydano klienta Ubuntu One.

Usługa Ubuntu One została wprowadzona jeszcze przed premierą systemu Ubuntu 10.04 w ubiegłym roku. Pozwala na synchronizację plików, kontaktów notatek i zakładek pomiędzy kilkoma komputerami. W ramach darmowej usługi można również skorzystać ze sklepu Ubuntu One Music Store. Kupując muzykę poprzez sklep Canonical otrzymuje się prawo do trzykrotnego pobrania pliku muzycznego, jednak po zakupie plik jest kopiowany automatycznie na konto Ubuntu One, z którego można pobrać go nieograniczoną ilość razy. Dostępne są również aplikacje dla smartfonów umożliwiające korzystanie z materiałów zapisanych w chmurze Canonicala.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)