Ubuntu Tweak 0.5.8 z obsługą Ubuntu 11.04

Ubuntu Tweak 0.5.8 z obsługą Ubuntu 11.04

27.12.2010 15:07

Podczas Świąt pojawił się Ubuntu Tweak 0.5.8, narzędzie do edycji zaawansowanych czy ukrytych ustawień systemu. Główna nowość to obsługa Ubuntu 11.04 w wersji alpha.

Oprócz umożliwienia pracy programu na najnowszej wersji rozwojowej Ubuntu w nowym Ubuntu Tweak położono też nacisk na lepsze wykorzystanie menadżera okien Compiz 0.9.2.1. Wprowadzono między innymi obsługę efektów pulpitu czy przezroczystego tła w menu. Inne funkcje to skalowanie okien, przełączanie obszarów roboczych za pomocą scrolla. W MeMenu można ustawić wyświetlanie nazwy użytkownika, rozszerzono też obsługę błędów (kopiowanie wiadomości o błędzie).

Kolejne ważne zmiany to obsługa systemu Linux Mint 10. Z pełną listą nowości w Ubuntu Tweak można zapoznać się na blogu producenta. Aplikacja jest przydatnym narzędziem, który kładzie nacisk przede wszystkim na dopasowanie ustawień systemu do wymogów indywidualnego użytkownika. Jest to narzędzie adresowane zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Za pomocą kolejnych zakładek możemy edytować ustawienia aplikacji, uruchamiania, wyświetlanie ikon, wygląd pulpitu, okien, a także ustawienia personalne czy ekran startowy.

Ubuntu Tweak 0.5.8 można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)