Ubuntu wraca do wyszukiwarki Google

Ubuntu wraca do wyszukiwarki Google

08.04.2010 11:06

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Ubuntu 10.04 domyślną wyszukiwarką będzie Google. Taką decyzję podjęli pracownicy firmy Canonical. Natomiast przeglądarką internetową, jaką otrzymają w pakiecie użytkownicy 10.04 będzie - podobnie jak w poprzednich wersjach systemu - Firefox.

Według zapowiedzi, domyślną wyszukiwarką dla Ubuntu 10.4 miał być Yahoo! Takie zmiany wprowadzono w wersji 10.04 Alpha 3. Wcześniej domyślną wyszukiwarką był Google. Decyzja o zmianach zapadła pod koniec stycznia tego roku. Przedstawiciele Canonical poinformowali wówczas o zawarciu porozumienia z Yahoo!. Wprowadzamy taką zmianę, ponieważ wpływy z Yahoo! pomogą w opłaceniu programistów niezbędnych do tego, by projekt ten nadal się rozwijał - stwierdził wówczas Rick Spencer z Canonical. Okazuje się jednak, że zmiana była tylko chwilowa i Ubuntu wraca do wyszukiwarki Google.

O zmianach poinformował Spencer na liście dyskusyjnej Ubuntu. W finalnej wersji będziemy używać Google jako domyślnej wyszukiwarki. Poprosiłem zespół Ubuntu Desktop o jak najszybszy powrót do Google - pisze w e-mailu. Domyśla wyszukiwarka ma zostać wprowadzona do Ubuntu przed 15 kwietnia. Spencer nie podał żadnych powodów, dlaczego zdecydowano się na porzucenie Yahoo!. Przeprosił jedynie za zamieszanie, którego powodem były nieprzewidziane okoliczności.

Powrót do wyszukiwarki Google zapewne ucieszy wielu użytkowników Ubuntu. Wcześniej narzekali oni na zmiany, które chciał wprowadzić Canonical. W wypowiedziach pojawiały się zdania, że Yahoo! nie będzie odzwierciedlać preferencji większości osób korzystających z Ubuntu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)