UC Browser HD dla Androida – zachwyt i porażka

UC Browser HD dla Androida – zachwyt i porażka
Karolina Kowasz

07.04.2014 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek przeglądarek dla Androida zmienia się szybko, dlatego warto trzymać rękę na pulsie, by wiedzieć co obecnie najlepiej się sprawdza. Na początek postanowiliśmy sprawdzić popularną ostatnio przeglądarkę UC Browser HD. Niestety, mimo tej popularności, nie prezentuje się ona najlepiej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

UC Browser HD została stworzona przede wszystkim dla urządzeń z dużym ekranem, takich jak jak tablety i fablety. Dzięki usłudzeCloud Sync użytkownik może łatwo synchronizować dane zapisane w przeglądarce między wieloma urządzeniami. Bardzo przydatną opcją jest inteligentne pobieranie plików w tle, pozwalające także na wznowienie pobierania w razie zerwania połączenia w miejscu, w którym zostało przerwane.

UC Browser zaraz po instalacji wita swojego użytkownika garścią wskazówek. Przeglądarka, jak widać na załączonej grafice, obsługuje proste gesty, dzięki którym możemy szybko przełączać się między kartami, zamykać je i dodawać, a nawet zwiększać i zmniejszać głośność w trakcie odtwarzania filmów za pomocą jednego ruchu palcem. Ponadto radzi sobie z obsługą treści Flash (co zachwala wielu jej użytkowników). Wyposażono przeglądarkę również w rozszerzenie do blokowania reklam, pozwalające uniknąć otwierających się dodatkowych okienek z reklamami.

Niestety bardzo szybko po zainstalowaniu aplikacji, system zaczął się zacinać, a przeglądarka miała problemy z płynnością działania już przy więcej niż trzech otwartych kartach. Do tego próba uruchomienia innych aplikacji lub zrobienie zrzutu ekranu bardzo często kończyły się brakiem odpowiedzi systemu lub automatycznym zamknięciem wszystkich otwartych aplikacji. Pojawił się także efekt *ducha *przy przewijaniu ekranów startowych, kiedy aplikacja była uruchomiona. Restarty smartfonu nie rozwiązały problemów, wszystkie jednak zniknęły po odinstalowaniu UC Browsera i ponownym uruchomieniu urządzenia.

Trudno polecić przeglądarkę, która sprawiła tyle problemów. Istnieje jednak możliwość, że to S3 sobie z nią nie radzi. Obecnie recenzje UC Browser w większości są pozytywne, wiele osób natomiast ma zastrzeżenia do zakresu uprawnień, które wymaga dla siebie przeglądarka po instalacji.

Jeżeli chcecie sprawdzić jak przeglądarka sprawdzi się na waszych tabletach i smartfonach, możecie pobrać ją naszej bazy aplikacji. Dostępna jest także wersja przeglądarki dla Windows Phone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)