Udostępnianie treści z klawiaturą Slash możliwe już także na Androidzie

Udostępnianie treści z klawiaturą Slash możliwe już także na Androidzie09.02.2016 17:43
Udostępnianie treści z klawiaturą Slash możliwe już także na Androidzie

Zapewne wykorzystywanie alternatywnego oprogramowania zastępującego domyślną klawiaturę nie jest wśród użytkowników iOS-a zbyt powszechną praktyką. Jeżeli jednak już się na to decydują, to wybór pada z reguły na Slasha. Głównie za sprawą pewnej ciekawej funkcji, która może znacznie przyśpieszyć proces udostępniania treści w wiadomościach. Dziś ze Slasha mogą już korzystać także użytkownicy Androida.

350172475478468545

Z pozoru program nie różni się zasadniczo, nawet w kwestii wyglądu, od domyślnej klawiatury Androida. Użytkownik ma co prawda do dyspozycji 5 skórek, jednak to nie kolorystyka układu wyróżnia Slasha na tle innych klawiatur. Jest nim umiejscowiony na lewo od spacji, zaznaczony nawet w nazwie programu, klawisz /, który sprawia, że użytkownik może z łatwością załączać do wiadomości różnego rodzaju materiały: od filmu na YouTube po lokalizacje w Mapach Google.

W ustawieniach użytkownik może zarządzać serwisami, które będą obsługiwane za pomocą klawisza /. Należy wśród nich wymienić między innymi wspomnianego YouTube’a, ale także Spotify, kontakty z systemowej książki telefonicznej, artykuł z Wikipedii oraz wiele innych, dostępne jest także samodzielne dodawanie kolejnych usług. Gdy konfiguracja zostanie zakończona, możliwe jest z poziomu klawiatury wyszukanie żądanej treści i przesłanie jej do adresata.

350172475478665153

Największą zaletą Slasha jest to, ze cały proces dobywa się z pominięciem zewnętrznych aplikacji, nie ma zatem konieczności wyłączania widoku wiadomości. Niezależnie zatem czy chodzi o SMS-a, maila czy wiadomość w Messengerze, zróżnicowane ze względu na źródło treści mogą być załączane bezpośrednio w widoku tworzenia wiadomości. Klawiaturę Slash na iOS-a oraz w opublikowanej właśnie wersji na Androida, można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)