Ukazało się drugie wydanie podręcznika Ubuntu

Ukazało się drugie wydanie podręcznika Ubuntu

19.08.2010 11:27, aktualizacja: 19.08.2010 11:39

Pojawiła się kolejna wersja podręcznika dla systemu Ubuntu - Getting Started with Ubuntu. Plik w formacie PDF można pobrać ze strony projektu.

Pierwsza wersja podręcznika dostępna była pod koniec kwietnia tego roku. Już w ciągu pierwszych kilkunastu godzin od udostępnienia został on pobrany ponad 20 tys. razy. Teraz twórcy podręcznika postanowili wprowadzić jego drugie wydanie eliminujące ponad 300 błędów w tekście i zamieszczonych grafikach. Pojawił się też nowy, uproszczony schemat prezentujący system plików. Wprowadzenie poprawek w nowym wydaniu podręcznika było możliwe dzięki współpracy społeczności użytkowników Ubuntu, którzy nadsyłali swoje uwagi. Getting Started with Ubuntu został napisany w języku angielskim, jak dotąd nie pojawiła się jeszcze jego polska wersja.

Podręcznik systemu Ubuntu związany jest z ideą upowszechniania Linuksa w Internecie. Projekt Ubuntu Manual powstał z inicjatywy Benjamina Humpreya i grupy zapaleńców, którzy postanowili udostępnić podręcznik na zasadzie wolnej dokumentacji. Z kolei na stronach Lulu.com można zamówić papierową wersję podręcznika. Dostępna jest ona jako paperback, posiada 167 stron tekstu i obrazków, a kosztuje 7,07 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)