Umowę z PGNiG można już podpisać zdalnie. Wystarczy aplikacja i e-dowód

Umowę z PGNiG można już podpisać zdalnie. Wystarczy aplikacja i e‑dowód

Damian Klamka/East News
Damian Klamka/East News
Arkadiusz Stando
08.03.2021 18:23

PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych uruchomiły możliwość zawarcia umowy na dostawę gazu ziemnego przez aplikację. Oprócz smartfonu, wystarczy e-dowód osobisty.

Klienci mogą już podpisywać nowe umowy z PGNiG Obrót Detaliczny za pośrednictwem eDO App, dostępnej w naszym katalogu oprogramowania. Wystarczy, że skorzystają z dowodu z warstwą elektroniczną i smartfona z NFC, na którym zainstalują aplikację i potwierdzą w niej swoje dane przy zawarciu umowy na dostawę gazu. Cała operacja jest bezpieczna, dzięki kryptograficznym zabezpieczeniom e-dowodu oraz indywidualnym kodzie PIN.

– Naszym priorytetem jest podnoszenie standardu usług i ich dostępności. Teraz, przy współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, dajemy kolejną płaszczyznę komunikacji w segmencie B2C, dzięki której można z nami zawrzeć umowę w sposób zdalny, bazując na najlepszych rozwiązaniach technologicznych, przy okazji zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Począwszy od 2020 roku, cyfrowe kanały usług PGNiG stały się szczególnie przydatne. Liczba umów obsługiwanych przez internetowe BOK przekracza już 2 miliony osób. Wzrosła też liczba płatności online. W tym przypadku o ponad 200 proc. względem 2019 roku. Te liczby mają oczywiście ma związek z pandemią koronawirusa i obostrzeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)