Uncanny Valley — nie daj się zwieść pikselowej grafice tego horroru

Uncanny Valley — nie daj się zwieść pikselowej grafice tego horroru
Karolina Kowasz

01.05.2014 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko na Kickstarterze pojawiają się ciekawe projekty gier. Tym razem szykuje nam się ciekawa produkcja u naszych słowackich sąsiadów. Uncanny Valley będzie horrorem w starym, pikselowym stylu, który na pewno spodoba się wszystkim zwracającym uwagę przede wszystkim na fabułę.

Uncanny Valley - First Trailer

Gracz wcieli się w postać ochroniarza Toma, będącego na służbie. Nocna zmiana jest długa, do tego nasz bohater odkrywa rzeczy, które nie powinny mieć miejsca. Twórcy Uncanny Valley nie chcą póki co zdradzić nawet jednego szczegółu odnośnie fabuły, jako że jest ona główną osią tytułu. Każda informacja mogłaby zepsuć niespodziankę.

Czymś, co na pewno odróżni produkcję od większości dostępnych tytułów, jest system konsekwencji. Każde poczynanie gracza wpłynie zarówno na trudność rozgrywki, jak i fabułę. Przypadkowe starcie z wrogami, z którego nie wyjdziemy bez szwanku, sprawi, że gra stanie się trudniejsza, nasza postać będzie poruszać się wolniej, a wszelkie zagrożenia będą dla nas jeszcze bardziej niebezpieczne.

Twórcy za wszelką cenę chcą uniknąć pułapek, które od razu spowodują śmierć gracza. Ciężko się z nimi nie zgodzić. Przechodzenie w kółko jednego fragmentu gry jest nudne, żmudne i odbiera radość z zabawy. Ponadto odbiera to tytułowi aspekt straszności, za to wywołuje frustrację i agresję. Pomysł jest oryginalny i, przy prawidłowym działaniu systemu konsekwencji, ma szansę okazać się strzałem w dziesiątkę.

Wesprzeć ten ciekawy projekt możecie na platformie IndieGogo. Zbiórka pieniędzy potrwa do 15 czerwca, zaś zakładanym celem jest 5 tysięcy euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)