Unia Europejska opóźnia przejęcie McAfee przez Intela

Unia Europejska opóźnia przejęcie McAfee przez Intela

20.12.2010 12:44

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że europejscy regulatorzy antymonopolowi wyrażają poważny niepokój związany z kupnem większości udziałów w spółce McAfee przez Intela. Od decyzji Unii Europejskiej zależy, czy przejęcie McAfee, największa tego typu operacja w historii Intela, będzie dalej opóźniane.

Po wstępnej analizie umowy, największe wątpliwości członków komisji wzbudzają plany Intela związane z umieszczaniem systemów zabezpieczających w procesorach. Komisarze analizują również możliwość wprowadzenia transakcji wiązanych, gdzie produkty McAfee byłyby dostępne wyłącznie z niektórymi produktami firmy Intel, i zapewnianie produktom McAfee specjalnego dostępu do sprzętu, dzięki czemu byłyby wydajniejsze niż programy konkurencji. EU ma czas do 12 stycznia 2011 roku aby zdecydować o rozpoczęciu głębszej rewizji umowy lub wszczęciu postępowania prawnego przeciwko Intelowi. Bez względu na ostateczną decyzję komisji, transakcji nie uda się sfinalizować przed końcem tego roku, jak planował zarząd Intela. Obecnie producent procesorów ma nadzieję przejąć McAfee jeszcze w pierwszej połowie 2011 roku.

Wykupienie McAfee przez Intela za 7,68 miliarda dolarów miało miejsce w sierpniu tego roku. To posunięcie Intela ma zaowocować stworzeniem wydajnych i energooszczędnych rozwiązań zabezpieczających przeznaczonych dla głównie komputerów przenośnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)