Uptime – nowa aplikacja Google do wspólnego oglądania YouTube

Uptime – nowa aplikacja Google do wspólnego oglądania YouTube

Uptime – nowa aplikacja Google do wspólnego oglądania YouTube
13.03.2017 11:55

Nie można powiedzieć, aby Google zrobiło dotąd wiele, aby wykorzystać potencjał YouTube'a jako medium społecznościowego. Zamiast tego uruchamianie są kolejne płatne usługi, takie jak choćby YouTube Red czy YouTube TV, którym jednak nie sposób wróżyć ogromnego sukcesu, przede wszystkim ze względu na popularność Netfliksa.

Na iOS-a wydana została jednak nowa aplikacja, Uptime, która została opracowana w ramach inkubatora startupów Google, Area 120. Dzięki niej możliwe jest wspólnego oglądanie filmów na YouTube ze znajomymi, każdy na własnym urządzeniu. Niestety, na razie jej dostępność jest limitowana do Stanów Zjednoczonych, jednak należy oczekiwać, że docelowo będzie ona dostępna globalnie, być może także na Androidzie.

Obraz

Sam pomysł jest całkiem interesujący, choć oczywiście w przypadku Uptime mowa jedynie o rozrywce – po aplikacji nie należy oczekiwać oprócz tego żadnych praktycznych zastosowań. Po zalogowaniu się do konta Google, program umożliwia dzielenie się filmami z YouTube'am ich wspólne oglądanie i komentowanie. W widoku samej konwersacji otrzymujemy jedynie wyszukiwarkę filmów, zaś znalezisko można opisać zaledwie kilkoma słowami.

Już w widoku odtwarzacza, wokół filmu przesuwają się po krawędziach awatary uczestników, zaś ich lokalizacja prezentuje postęp w oglądaniu. Co ciekawe, Uptime zachęca do oglądania filmów w orientacji pionowej, co umożliwia korzystanie z klawiatury i pisanie komentarzy do wydarzeń z filmu. Te wyświetlone zostaną w postaci niewielkich dymków przy awatarach. Zabraknąć nie mogło także podstawowych emoji.

Jeżeli chodzi o sam interfejs, to podsumować można go, parafrazując klasyka: infantylizacja i wściecz kolorów utrzymana w konwencji snapchatowej pierepałki. Takie rozwiązania, mimo że z ergonomią mają niewiele wspólnego, trafiają do użytkowników, do których Uptime jest adresowany. Mimo że aplikacja prezentuje się dość naiwnie, to koncepcja wspólnego oglądania filmów z kotami zdaje się być skazana na sukces.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)