USA buduje kopię Internetu żeby symulować cyberataki

USA buduje kopię Internetu żeby symulować cyberataki

21.06.2011 11:54

Reuters poinformował, że w Stanach Zjednoczonych powstaje platforma testowa (testbed) z wirtualną wersją Internetu, która posłuży jako poligon do testowania i polepszania amerykańskiej obrony przed cyberatakami.

Platforma testowa znana jest pod nazwą National Cyber Range. Jej budową zajmie się Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) — ta sama organizacja, która prawie 50 lat temu finansowała badania naukowe na rzecz wojska, w ramach których uruchomione zostały pierwsze węzły sieci ARPANET. W początkowej fazie tworzenia wirtualnego poligonu DARPA współpracowała z ekspertami z firmy Lockheed Martin, a od początku zeszłego roku współpracuje z Wydziałem Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Jeszcze nie wiadomo jaka firma będzie operatorem prototypu cyberpoligonu.

Mini-Internet ma umożliwić testowanie różnych scenariuszy odpowiedzi na ataki cyberterrorystów i w ten sposób opracować najlepszą dla Amerykanów linię obrony. Podłożem testowym ma być farma komputerów i sieci, która może być po każdej symulacji uruchomiona ponownie i przywrócona do poprzedniego stanu, aby rząd mógł szybko testować kolejne scenariusze. Według Reutersa system będzie kosztował 130 milionów dolarów i zostanie oddany do użytku w połowie przyszłego roku. Jednak ostatecznie USA i tak odpowie na cyberataki prawdziwymi rakietami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)