Usługi Google wrócą na telefony marki Honor

Strona głównaUsługi Google wrócą na telefony marki Honor
18.01.2021 11:25
fot. Komórkomania (Miron Nurski)
fot. Komórkomania (Miron Nurski)

Ponoć już wiosną tego roku, podaje rosyjski dziennik Kommiersant. Oczekuje się, że firma porzuci wówczas ekosystem Huawei, czytamy.

bEDcysrV

Kommiersant nie ujawnia szczegółów, ale podkreśla, że stosowne decyzje już zapadły. Ich formalne ogłoszenie ma być tylko kwestią czasu, choć siłą rzeczy ani Honor, ani Google nie chcą na razie niczego komentować.

Dlaczego Honor powróci do Usług Google? Odpowiedź brzmi: bo może. Od listopada 2020 r. marka nie należy już do Huaweia. Przypomnijmy, za kwotę 15 mld dol. została wykupiona przez konsorcjum chińskich inwestorów, głównie dotychczasowych dystrybutorów jej sprzętu. Tym samym jednak nie podlega ograniczeniom nałożonym przez władze USA.

Mało tego, jak donosi źródło, równolegle trwają negocjacje nowych włodarzy Honora z Qualcommem. Amerykański producent miałby dostarczyć firmie chipy obsługujące sieć 5G.

bEDcysrX

Honor pragnie ponoć porzucić stosowane dotąd układy Huaweia (HiSilicon Kirin), by jeszcze bardziej podkreślić autonomię. Zwolniłoby to też Google z obaw, że oprogramowanie Honora zostanie nieoficjalnie przeniesione na zakazany sprzęt Huaweia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDcyssT