Usługi od Google'a coraz bliżej Windows Phone

Usługi od Google'a coraz bliżej Windows Phone

26.03.2014 13:28, aktual.: 26.03.2014 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google nigdy nie było przychylne platformie Windows Phone. System mobilny od Microsoftu był omijany przy tworzeniu aplikacji klienckich opartych o usługi wyszukiwarkowego giganta. Napięcia na linii Redmond – Mountain View doprowadziły swego czasu do usunięcia oficjalnej aplikacji YouTube na Windows Phone. Próżno także szukać w mobilnym markecie Windows oficjalnego klienta Google Drive czy Google+. Wszystko jednak może się niedługo zmienić, dzięki udostępnieniu Google API m.in. na Windows Phone.

Obraz

Gigant z Mountain View przedstawił bibliotekę dla platformy .NET, która pozwoli na integrację usług od Google'a bezpośrednio w kodzie aplikacji. Ważnym elementem jest tutaj wsparcie dla Windows 8 (Modern) i Windows Phone. Mobilne platformy Microsoftu będą mogły wzbogacić się o aplikacje wykorzystujące API takich usług jak Ad Exchange, Blogger, Drive, Google+, Tasks, Translator czy YouTube. Jest to dobry krok ku rozpoczęciu lepszej współpracy pomiędzy Google i Microsoftem w obrębie aplikacji mobilnych. Deweloperzy omawiane biblioteki mogą już pobrać poprzez NuGeta.

Wydane biblioteki pozwolą na powstanie nowych aplikacji na Windows Phone, korzystających z usług Google'a. Czekamy teraz zatem na kolejny krok z Mountain View. Może niedługo doczekamy się oficjalnych aplikacji integrujących Google Drive czy Google+ z systemem Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)