Ustawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?

Strona głównaUstawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?
07.04.2017 13:34
Ustawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, 1 lipca zablokowane zostaną strony internetowe, które umożliwiają w Polsce korzystanie z usług zakładów bukmacherskich, działających z naruszeniem obwiązującego prawa. Zablokowanych na poziomie dostawców witryn zostanie około 50 serwisów, jednak okazuje się, że blokada działa już wcześniej.

Jak informuje Niebezpiecznik, na komunikat o blokadzie nałożonej przez Ministerstwo Finansów można było trafić po przejściu na stronę... należącą do Ministerstwa Finansów. Godna pochwały autokrytyka i w konsekwencji autocenzura? Nic z tych rzeczy: zablokowany został dostęp do wyszukiwarki Organizacji Pożytku Publicznego, która umożliwia przekazanie 1% swojego podatku.

350198328933509057

Wyszukiwarka jest prowadzona przez samo Ministerstwo Finansów, co nie zmienia faktu, że przez pewien czas próba jej wyświetlenia kończyła się komunikatem o zablokowaniu serwisu na mocy ustawy antyhazardowej. O ile bowiem przechodzenia na adres wyszukiwarki z poziomu e-Deklaracji nie sprawiało problemu, tak odnalezienie jej w Google prowadziło do jej adresu sprzed czterech lat.

Jak twierdzi rzecznik MF, jest to adres historyczny. Nie uzasadnia to jednak, dlaczego przejście kończyło się przekierowaniem na stronę z komunikatem o blokadzie, a nie po prostu na nowy adres wyszukiwarki. Aktualnie problem został już rozwiązany, jednak nie nastraja optymizmem.

Wszak blokada nie została jeszcze uruchomiona, a już sprawia problemy: oprócz trudnego do uzasadnienia przekierowania, warto przypomnieć także kontrowersyjną sprawę witryny rejestrdomenzakazanych.pl, która może trafić na wokandę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)