Ustawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?

Strona głównaUstawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?
07.04.2017 13:34
Ustawa antyhazardowa: Ministerstwo Finansów blokuje własny serwis?

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, 1 lipca zablokowane zostaną strony internetowe, które umożliwiają w Polsce korzystanie z usług zakładów bukmacherskich, działających z naruszeniem obwiązującego prawa. Zablokowanych na poziomie dostawców witryn zostanie około 50 serwisów, jednak okazuje się, że blokada działa już wcześniej.

bEINYQCt

Jak informuje Niebezpiecznik, na komunikat o blokadzie nałożonej przez Ministerstwo Finansów można było trafić po przejściu na stronę... należącą do Ministerstwa Finansów. Godna pochwały autokrytyka i w konsekwencji autocenzura? Nic z tych rzeczy: zablokowany został dostęp do wyszukiwarki Organizacji Pożytku Publicznego, która umożliwia przekazanie 1% swojego podatku.

350198328933509057

Wyszukiwarka jest prowadzona przez samo Ministerstwo Finansów, co nie zmienia faktu, że przez pewien czas próba jej wyświetlenia kończyła się komunikatem o zablokowaniu serwisu na mocy ustawy antyhazardowej. O ile bowiem przechodzenia na adres wyszukiwarki z poziomu e-Deklaracji nie sprawiało problemu, tak odnalezienie jej w Google prowadziło do jej adresu sprzed czterech lat.

bEINYQCv

Jak twierdzi rzecznik MF, jest to adres historyczny. Nie uzasadnia to jednak, dlaczego przejście kończyło się przekierowaniem na stronę z komunikatem o blokadzie, a nie po prostu na nowy adres wyszukiwarki. Aktualnie problem został już rozwiązany, jednak nie nastraja optymizmem.

Wszak blokada nie została jeszcze uruchomiona, a już sprawia problemy: oprócz trudnego do uzasadnienia przekierowania, warto przypomnieć także kontrowersyjną sprawę witryny rejestrdomenzakazanych.pl, która może trafić na wokandę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEINYQDr