Usuwamy natrętne powiadomienia o aktualizacji do Windows 10

Usuwamy natrętne powiadomienia o aktualizacji do Windows 10

Usuwamy natrętne powiadomienia o aktualizacji do Windows 10
Redakcja
01.06.2015 10:02

Microsoft bardzo aktywnie reklamuje swój nowy system operacyjny, czasami nawet zbyt nachalnie, co może irytować użytkowników. Tego typu przykładem jest niewielka ikonka z logo Windows 10, jaka pojawia się w zasobniku systemowym i informuje o możliwości zarezerwowania sobie opcji darmowej aktualizacji, gdy system będzie dostępny w wersji finalnej.

Oczywiście przekazanie użytkownikom nowego systemu zupełnie za darmo jest zaletą, tym bardziej że Windows 10 pod wieloma względami zapowiada się na system bardzo udany. Z drugiej jednak strony tego typu reklamy potrafią być prawdziwą udręką, a nie każdy wie, jak sobie z nimi poradzić. Nie każdy chce również, aby bez jego pozwolenia na komputerze wyświetlane były tego typu informacje. Na szczęście istnieje sposób na usunięcie natrętnych powiadomień, są one bowiem instalowane w ramach mechanizmu Windows Update. Microsoft ukrywa prawdziwe znaczenie niektórych z paczek aktualizacyjnych – ta dodająca moduł pobierający Windows 10 ma rzekomo naprawiać niektóre z błędów w systemie i zwiększać jego niezawodność.

Microsoft reklamuje Windows 10 na wszystkie sposoby
Microsoft reklamuje Windows 10 na wszystkie sposoby

Aby usunąć paczkę musimy przejść do sekcji „Program i funkcje” w panelu sterowania systemu Windows. Uruchomimy go za pośrednictwem Menu Start, a w systemie Windows 8/8.1 dodatkowo znajdziemy w menu dostępnym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na lewy, dolny róg ekranu. Lista zawiera wszystkie zainstalowane na naszym komputerze programy. W celu odinstalowania wybranej aktualizacji musimy przejść do opcji „Wyświetl zainstalowane aktualizacje” dostępnej w menu znajdującym się po prawej stronie. Wtedy naszym oczom ukażę się pełna lista aktualizacji zainstalowanych na komputerze. Teraz musimy znaleźć na niej paczkę KB3035583 – możemy tego dokonać ręcznie, a także wpisując jej oznaczenie w wyszukiwarkę znajdującą się w prawym, górnym narożniku okna.

Usuwamy paczkę KB3035583 z systemu
Usuwamy paczkę KB3035583 z systemu

Jedyne co pozostało nam do zrobienia, to kliknięcie prawym przyciskiem myszy na aktualizację i wybranie opcji odinstaluj. System zapyta nas o potwierdzenie wykonania tej czynności – zatwierdzamy. Paczka zostanie odinstalowana, a po zakończeniu tego procesu system może poinformować nas o konieczności ponownego uruchomienia. Jeżeli będzie tego wymagał, ponownie uruchamiamy system. Właśnie pozbyliśmy się natrętnych komunikatów o możliwości skorzystania z darmowej aktualizacji do Windows 10. To jednak nie koniec – aktualizacja została przez Microsoft oznaczona jako „zalecana”, w efekcie instaluje się zupełnie automatycznie i jeżeli pozostawimy to bez dodatkowych działań, system za jakiś czas ponownie ją zaaplikuje. Na szczęście możemy mu to uniemożliwić.

W celu zablokowania instalowanie aplikacji przechodzimy do panelu sterownia, sekcji system i zabezpieczenia, a następnie wybieramy opcję Windows Update. Następnie sprawdzamy dostępność nowych paczek aktualizacyjnych – w zależności od systemu i połączenia internetowego może to chwilę zająć. Po zakończeniu procesu system poinformuje nas o liczbie możliwych do zainstalowania aktualizacji. Klikamy na tę informację, aby przejrzeć ich listę. Wśród dostępnych paczek znajdziemy również KB3035583. Wystarczy odznaczyć paczkę, następnie kliknąć nią prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Ukryj aktualizację”. W efekcie system nie będzie już jej proponował, nie będzie także instalował jej bez pytania nas o zgodę.

Ukrywamy paczkę, aby nie była instalowana automatycznie
Ukrywamy paczkę, aby nie była instalowana automatycznie

Jeżeli chcecie skorzystać z darmowej aktualizacji do systemu Windows 10, nie musicie godzić się na wyświetlanie dodatkowych informacji na ten temat w systemie. Microsoft zapewni możliwość przeprowadzenia zupełnie bezpłatnej aktualizacji w ciągu pierwszego roku od wydania nowego systemu. Nie jest konieczne rezerwowanie paczki już teraz, a informacje zarówno o premierze, jak i nadchodzących nowościach dostępnych w Windows 10 znajdziecie na łamach naszego portalu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (398)