Utrudnienia w kilku polskich bankach. W ten weekend lepiej polegać na gotówce

Bankowość internetowa i płatności mobilne będą utrudnione/fot. Unsplash/rupixen
Bankowość internetowa i płatności mobilne będą utrudnione/fot. Unsplash/rupixen
Arkadiusz Stando

18.07.2020 10:06, aktual.: 18.07.2020 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas trwającego właśnie weekendu, klienci kilku dużych banków muszą liczyć się z utrudnieniami dostępu. Nie działać może między innymi bankowość internetowa oraz mobilna a także wypłaty z bankomatów.

W weekend między 17 a 19 lipca korzystanie z bankowości internetowej może być utrudnione. Klienci Santandera, Banku Pekao S.A., ING Banku Śląskiego, Credit Agricole oraz Banku Pocztowego będą mieli problemy z dostępem do swoich pieniędzy, ale na szczęście nie przez cały czas.

Santander zaplanował prace serwisowe na niedzielę 19 lipca w godzinach od 0:00 do 3:00. Z powodu modernizacji, klienci nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Podczas przerwy technicznej usługi nie będą dostępne wszystkie usługi płatności w tym również BLIK i Kantor.

Bank Pekao S.A. zapowiada prace serwisowe na niedzielę. Przez dwie godziny, między 22:00 a 24:00 mogą występować problemy w korzystaniu z platform Pekao24, aplikacji PeoPay oraz usług maklerskich. Natomiast w sobotę od godziny 22:00 do 10:00 w niedzielę nie będą działać serwisy internetowe Credit Agricole, w tym również płatności mobilne czy BLIK.

Największe utrudnienia szykują się dla klientów ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę od godziny 0:00 do 5:30 nie będzie działać bankowość internetowa, aplikacja mobilna Moje ING a także system bankowości ING Business i jego wersja mobilna.

W czasie przerwy technicznej klienci nie skorzystają również z bankomatów i wpłatomatów. Co więcej, w sobotę od godziny 14:00 nie będą księgowane transakcje w trybie online. "Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy kontami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godzinie 14.00, zrealizujemy tego samego dnia, natomiast zaksięgujemy je w poniedziałek 20 lipca" - informuje bank.

W niedzielę 19 lipca 2020 roku klienci Banku Pocztowego mogą zmierzyć się z utrudnieniami dostępu. Tego dnia w godzinach 8:00 - 14:00 płatność kartą w sklepach internetowych wymagająca autoryzacji hasłem 3D Secure będzie niemożliwa. Bank zaznacza też, że mogą się zdarzyć odmowy podczas płatności kartą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)