Utrudnienia w kilku polskich bankach. W ten weekend lepiej polegać na gotówce

Utrudnienia w kilku polskich bankach. W ten weekend lepiej polegać na gotówce18.07.2020 10:06
Bankowość internetowa i płatności mobilne będą utrudnione/fot. Unsplash/rupixen
Bankowość internetowa i płatności mobilne będą utrudnione/fot. Unsplash/rupixen

Podczas trwającego właśnie weekendu, klienci kilku dużych banków muszą liczyć się z utrudnieniami dostępu. Nie działać może między innymi bankowość internetowa oraz mobilna a także wypłaty z bankomatów.

W weekend między 17 a 19 lipca korzystanie z bankowości internetowej może być utrudnione. Klienci Santandera, Banku Pekao S.A., ING Banku Śląskiego, Credit Agricole oraz Banku Pocztowego będą mieli problemy z dostępem do swoich pieniędzy, ale na szczęście nie przez cały czas.

Santander zaplanował prace serwisowe na niedzielę 19 lipca w godzinach od 0:00 do 3:00. Z powodu modernizacji, klienci nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Podczas przerwy technicznej usługi nie będą dostępne wszystkie usługi płatności w tym również BLIK i Kantor.

Bank Pekao S.A. zapowiada prace serwisowe na niedzielę. Przez dwie godziny, między 22:00 a 24:00 mogą występować problemy w korzystaniu z platform Pekao24, aplikacji PeoPay oraz usług maklerskich. Natomiast w sobotę od godziny 22:00 do 10:00 w niedzielę nie będą działać serwisy internetowe Credit Agricole, w tym również płatności mobilne czy BLIK.

Największe utrudnienia szykują się dla klientów ING Banku Śląskiego. W nocy z soboty na niedzielę od godziny 0:00 do 5:30 nie będzie działać bankowość internetowa, aplikacja mobilna Moje ING a także system bankowości ING Business i jego wersja mobilna.

W czasie przerwy technicznej klienci nie skorzystają również z bankomatów i wpłatomatów. Co więcej, w sobotę od godziny 14:00 nie będą księgowane transakcje w trybie online. "Przelewy wewnętrzne tj. pomiędzy kontami w ING Banku Śląskim, przyjęte do realizacji po godzinie 14.00, zrealizujemy tego samego dnia, natomiast zaksięgujemy je w poniedziałek 20 lipca" - informuje bank.

W niedzielę 19 lipca 2020 roku klienci Banku Pocztowego mogą zmierzyć się z utrudnieniami dostępu. Tego dnia w godzinach 8:00 - 14:00 płatność kartą w sklepach internetowych wymagająca autoryzacji hasłem 3D Secure będzie niemożliwa. Bank zaznacza też, że mogą się zdarzyć odmowy podczas płatności kartą.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)