Utrudnienia w Nazwa.pl. Użytkownicy nie mają dostępu do poczty (aktualizacja)

Poczta w Nazwa.pl z problemami /fot. Wikimedia Commons
Poczta w Nazwa.pl z problemami /fot. Wikimedia Commons
Arkadiusz Stando

30.12.2020 09:38, aktual.: 30.12.2020 18:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na chwilę przed godziną 9:00 30 grudnia klienci usługi CloudMail oferowanej przez serwis Nazwa.pl zaczęli zgłaszać problemy z dostępem do serwisu. W ciągu 10 minut pojawiło się aż 1000 zgłoszeń w portalu downdetector.pl.

Użytkownicy serwisu Nazwa.pl zgłaszają problemy z dostępem do swoich klientów pocztowych. Na podstawie komentarzy z serwisu downdetector możemy wywnioskować, że występuje błąd SMTP (451). W praktyce oznacza to brak możliwości uwierzytelnienia loginów i haseł, czyli całkowity brak dostępu do usługi.

Klienci zwracają także uwagę na problemy z infolinią. "Telefony też im nie działają. Nie można się dodzwonić" - informuje jeden z klientów serwisu. To prawdopodobnie kwestia dużej liczby użytkowników, co z kolei przekłada się na brak realnej możliwości odpowiedzi wszystkim klientom, którzy zgłaszają problemy. Lepiej po prostu poczekać, aż problem zostanie rozwiązany.

[frame]Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.[/frame]Aktualizacja (30/12/2020 16:40): "Brak dostępu do usługi poczty e-mail występował przez kilkanaście minut w okolicy godziny 9 rano. Po 9:15 funkcjonalność poczty została przywrócona", informuje nazwa.pl. "Mimo wstrzymania dostępu do poczty, wszystkie pozostałe usługi, takie jak chociażby WWW, FTP, SSH czy bazy danych (w ramach cloudhostingu nazwa.pl) były dostępne bez żadnych przerw", czytamy w komunikacie firmy.

Jak udało się ustalić, brak dostępu do poczty był wywołany koniecznością wykonania prac serwisowych, które z przyczyn technicznych musiały się odbyć bez wstępnej zapowiedzi. Nazwa.pl przeprasza za niedogodności.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)