Użytkownicy Linuksa mogą się cieszyć wczesnym dostępem do Wasteland 2

Użytkownicy Linuksa mogą się cieszyć wczesnym dostępem do Wasteland 2
22.04.2014 14:46
Użytkownicy Linuksa mogą się cieszyć wczesnym dostępem do Wasteland 2

Wasteland jest jednym z tych tytułów, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Prekursor wszystkich postapokaliptycznych gier RPG doczekał się swojej drugiej części, póki co wydanej jako gra z wczesnym dostępem na Steamie. Od dzisiaj także użytkownicy Linuksa mogą wyruszyć w poszukiwaniu przygód na niebezpiecznym pustkowiu.

Wasteland 2 - Early Access Teaser #1 - "The Butchers of Arizona"

Fundusze na stworzenie gry zostały zebrane za pomocą Kickstartera już dwa lata temu. Od tego czasu kontynuacja Wastelanda była jedną z najbardziej oczekiwanych gier. W końcu gracze doczekali się wersji alfa w grudniu zeszłego roku.

Fabuła kolejnej odsłony ma miejsce piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części. Gracz znowu będzie mógł wcielić się w członka Desert Rangersów. Rozgrywka w dużej mierze jest oparta na podjętych przez nas wyborach i ich późniejszych konsekwencjach. Nie bez znaczenia jest także rozwój postaci, który wpływa na możliwości wykonania poszczególnych misji. Wasteland 2, poza personalizacją naszego bohatera, pozwala także na konfigurację broni, a nawet interfejsu gracza.

Tytuł jest bardzo klasyczny i widać, że twórcy nie mają zamiaru go nadmiernie unowocześniać, tylko idą w obranym dawno temu kierunku. Po raz kolejny więc walki są toczone w systemie turowym, świat widzimy z lotu ptaka, a do tego środowisko jest bezlitosne dla naszych błędów. Wysłuchano jednak niektórych sugestii graczy, dzięki czemu w dialogach nasza postać używa całych zdań, zamiast tylko słów kluczowych, na które dostaje konkretne odpowiedzi.

Zainteresowani grą mogą zakupić możliwość wczesnego dostępu tutaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)