Używasz Windows Phone? Może zegarek do tego?

Używasz Windows Phone? Może zegarek do tego?03.06.2014 11:40
Używasz Windows Phone? Może zegarek do tego?

Nie ma co się oszukiwać. Użytkownicy Windows Phone mogą z zazdrością spoglądać na kolegów z zegarkami i opaskami działającymi na systemie Android czy iOS. Oferta inteligentnych zegarków skierowana jest głównie na smartfony działające pod kontrolą tych dwóch najpopularniejszych systemów. Najbliższa przyszłość może jednakże przynieść nowe urządzenia, które będą kompatybilne z mobilnymi okienkami.

350108819331966913

Na początku warto wspomnieć o HOT Watch, zegarku który będzie miał premierę już w tym miesiącu. Firma tworząca ten gadżet ogłosiła, iż nawiązała współpracę z Microsoftem. Celem tego porozumienia ma być stworzenie urządzenia, które będzie kompatybilne również z mobilnymi okienkami i będzie w pełni wykorzystywać możliwości Windows Phone. HOT Watch zaoferuje odbieranie połączeń i wiadomości, powiadomienia z zewnętrznych aplikacji (WhatsApp, Viber itp.) czy użycie go jako zestawu głośnomówiącego. Aplikacja na Windows Phone pojawić ma się pod koniec czerwca.

350108819332097985

Kolejnym urządzeniem jest zegarek Wellograph. Został on zaprojektowany jako gadżet klasy premium. Prócz podobnych elementów jak w modelu HOT Watch, omawiany sprzęt posiadać ma bardzo czuły pulsometr. Planowana data premiery to koniec bieżącego miesiąca.

350108819332229057

AGENT to smartwatch, ufundowany przez społeczność na Kickstarterze. Prócz standardowych funkcji dla tego typu urządzeń, jak odbieranie połączeń i powiadomienia o zdarzeniach na smartfonie, posiada on bardzo ciekawy element. Będzie można samemu tworzyć aplikacje na AGENTa przy pomocy biblioteki stworzonej w .NET. Fundusze na zegarek zostały zebrane w zeszłym roku. Dokładna data premiery nie została podana.

350108819332360129

Jeśli ktoś nie może się doczekać którejś z premier zegarka kompatybilnego z Windows Phone, to warto zainteresować się urządzeniem Pebble. Pomimo oficjalnego braku wsparcia mobilnych okienek, w markecie Windows Phone odnajdziemy wiele aplikacji, które współpracują z tym urządzeniem. Możemy w ten sposób kontrolować muzykę na telefonie, wiadomości sieciowe lub zarządzać kalendarzem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)