Valve pracuje nad wykorzystaniem bitcoinów w transakcjach na Steamie

Valve pracuje nad wykorzystaniem bitcoinów w transakcjach na Steamie

09.02.2016 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiły się informacje, które sugerują, że największa platforma dystrybucji gier komputerowych, Steam, testuje nową formę płatności. Informacja stanowi nieoficjalny przeciek i trudno się spodziewać, aby wkrótce opublikowane zostały jakiekolwiek szczegóły dotyczące daty udostępnienia jej użytkownikom. Chodzi jednak o bardzo istotną nowość. Być może wkrótce na Steamie będzie można płacić bitcoinami.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się na łamach steamowego BitPay.com.

Przygotowany ma być bowiem nie tylko sam proces weryfikacji konta, ale także konkretne instrukcje, dzięki którym gracze będą mogli z łatwością zapoznać się ze szczegółami realizowania na Steamie transakcji z wykorzystaniem bitcoinów.

Obraz

Wygląda zatem na to, że prace nad nową metodą płatności są na zaawansowanym etapie, choć jednocześnie trudno uznać opublikowane na Reddicie przecieki za ostatecznie potwierdzenie faktu, że Valve chce otworzyć swoją usługę na bitcoiny.

Z drugiej strony zamiary firmy, jeśli się potwierdzą, nie stanowią szczególnego nowatorstwa: w przypadku bitcoinów szlaki zostały już przetarte przez mniej popularny GreenMan Gaming.

Dodatkową korzyścią jest także korzystanie z pośrednika w postaci BitPay.com: Valve nie będzie najprawdopodobniej otrzymywać bitcoinów, gdyż serwis ma możliwość automatycznego przewalutowywania z kryptowaluty na dolary.

W ten sposób zatracona zostanie jednak cecha podzielności bitcoinów, co mogłoby być szczególnie przydatne na przykład podczas korzystania przez graczy z mikrotransakcji w grach. Valve jak dotąd nie ustosunkowało się do przecieków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)