Valve Software ogłasza nowe gry na Maki

Valve Software ogłasza nowe gry na Maki

04.03.2010 10:58, aktualizacja: 04.03.2010 11:59

Firma Valve Software przygotowuje się do wprowadzenia kolejnej wersji platformy Steam także na Maki. Dotychczas była ona dostępna tylko dla właścicieli pecetów. Najprawdopodobniej już wkrótce użytkownicy komputerów Apple’a będą mogli korzystać z jeszcze większej bazy gier komputerowych.

W powszechnej opinii system Mac OS X uważany jest za platformę niespecjalnie przyjazną graczom komputerowym. Nie jest to do końca prawdą, jednak rzeczywiście ilość gier ukazujących się dla systemu Windows jest nieporównywalnie większa. Od kilku lat ten trend powoli zaczyna się zmieniać. Kolejną firmą, która planuje wprowadzenie swoich gier na Maki jest Valve Software. Co więcej, także platforma Steam, system gry wieloosobowej i sklep internetowy dostępny będzie dla Mac OS X.

Gracze logujący się do Steam mogą zakupić takie gry jak Half-Life, Mass Effect, Empire: Total War, Unreal, Counter Strike i inne. W sumie w bazie sklepu Steam dostępnych jest ponad tysiąc tytułów. Część z nich (np. Half-Life) jest już dostępnych dla użytkowników systemu Mac OS X. Inne będą dopiero wprowadzone. Oprócz gier Steam zapewnia ochronę antypiracką, szybkie aktualizacje i wsparcie społeczności.

Do e-sklepu zapewne będą mogli wejść także producenci, którzy dotychczas zajmowali się wyłącznie grami na Maki. Tak więc użytkownicy komputerów Apple’a będą mogli korzystać nie tylko z aplikacji przeniesionych z Windows na Mac OS X, ale także z tych stworzonych specjalnie dla ich systemu. Jest to dobra wiadomość także dla rodzimych graczy. Steam od października 2006 r. działa również w polskiej wersji językowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)