Valve zamyka Steam Greenlight. Miejsce na Steamie będzie sobie można kupić

Valve zamyka Steam Greenlight. Miejsce na Steamie będzie sobie można kupić

Valve zamyka Steam Greenlight. Miejsce na Steamie będzie sobie można kupić
10.02.2017 20:31

Dla wielu Steam to po prostu platforma dystrybucji gier, jednak dla niezależnych twórców gier jest to także miejsce, gdzie spełnić mogą swoje plany. Wszystko dzięki Steam Greenlight, któremu zawdzięczamy mnóstwo świetnych produkcji, także polskich, jak choćby Superhot. Valve poinformował, że nadchodzą w tej kwestii zmiany.

Steam Greenlight został uruchomiony w 2012 roku jako miejsce, w którym twórcy gier mogą zaprezentować swój pomysł na grę oraz dotychczasowe efekty pracy. To społeczność graczy decydowała, jakie projekty rokują najlepiej, zaś Valve publikował najwyżej oceniany produkcje na Steamie. W ten sposób twórcy mieli szansę na dotarcie do szerszego grona gracze, gracze na decydowanie, w co chcą grać, a Valve ruch w interesie.

Jak ogłoszono właśnie na blogu Steama, dotychczasowy Steam Greenlight zostanie zastąpiony przez Steam Direct. Zmiana nie obejmuje bynajmniej jedynie nazwy, ale także cały proces publikacji: Valve chce, by gry można udostępniać na Steamie bezpośrednio. Twórcy będą musieli wypełnić formularz osobowy, złożyć oświadczenie podatkowe, oraz – a jakże – zapłacić.

Gwoli ścisłości – opłata za zgłoszenie gry do Greenlight obowiązywała już wcześniej w wysokości 100 dolarów. Miało to zniechęcić do zaśmiecania Steama. Wygląda jednak na to, że kwota zostanie znacznie podwyższona:Rozmawialiśmy z kilkoma deweloperami i studiami na temat odpowiedniej opłaty i dali nam oni zróżnicowane odpowiedzi: od 100 do nawet 5000 dolarów. W obu przypadkach ma to swoje wady i zalety, więc chemy zebrać więcej informacji przed ustaleniem kwoty.Nie są znane szczegóły funkcjonowania Steam Direct, nie ma podstaw twierdzić, że jakkolwiek zachowany zostanie społecznościowy charakter Greenlighta. Oczywiście na Valve już sypią się gromy: w komentarzach do komunikatu pojawiły się zarzuty, że zamiast wprowadzenia odpowiedniego mechanizmu kontroli jakości, na Stamie pojawi się cenzus majątkowy. Steam Direct zastąpi Greenlighta wiosną.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)