Valve zapowiada więcej gier na Mac OS X

Valve zapowiada więcej gier na Mac OS X

09.08.2010 12:18

Przyszły rok ma być sporą zmianą w dostępie gier komputerowych na Mac OS X. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Valve Software, twórcy platformy Steam.

Platforma Steam umożliwiająca kupowanie gier i kontakt z innymi graczami, od marca dostępna jest także dla systemu Mac OS X. Zdaniem Jasona Holtmana z Valve to dopiero początek wprowadzania szerszego dostępu do gier komputerowych dla użytkowników oprogramowania firmy Apple. W wywiadzie, który cytuje ArsTechnica, Holtman zapowiedział, że przyszły rok będzie sporą zmianą pod względem ilości tytułów dostępnych dla Mac OS X. Valve chciałby zatrzeć różnice między grami PC i Mac, pomagając deweloperom w przygotowywaniu wersji gier dla różnych platform. Największym problemem jest silnik OpenGL, który dla producentów przyzwyczajonych do DirectX stanowi spore wyzwanie. Dlatego Valve pracuje nad kodem, który ułatwi przygotowywanie gier dla systemu firmy Apple.

Na przyszły rok planowana jest między innymi premiera Portalu 2 dla system Mac OS X. Obecnie gracze logujący się do Steam mogą zakupić takie gry jak Half-Life, Mass Effect, Empire: Total War, Unreal czy Counter Strike. Cały czas trwają też prace nad wprowadzeniem Steamu dla użytkowników dystrybucji Linuksa. Obecnie z platformy można korzystać za pośrednictwem Wine. Być może w przyszłym roku ulegnie to zmianie i Steam dostępny będzie już dla trzech systemów operacyjnych - Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)