VideoLAN rozpoczyna prace nad biblioteką Blu-ray

VideoLAN rozpoczyna prace nad biblioteką Blu‑ray

19.07.2010 17:15

Zespół VideoLAN odpowiedzialny za program VLC poinformował o przyjęciu do swojej grupy twórców biblioteki libbluray. Służy ona do odtwarzania filmów Blu-ray.

Rozwijana przez VideoLAN i programistów związanych z Doom9 biblioteka libbluray przeznaczona jest dla odtwarzaczy takich jak VLC czy MPlayer, zaś jej zadaniem jest odtwarzanie filmów z dysków Blu-ray. Jak można przeczytać na stronie projektu, obecnie dostępna jest ona dla systemów Linux, Windows i Mac OS X. Biblioteka umożliwia nawigację, przeglądanie listy odtwarzania i menu, a także obsługę BD-J. Dzięki współpracy VideoLAN i programistów związanych z Doom9, którzy rozwijali dotychczas projekt, libbluray może wkrótce ujrzeć światło dzienne.

Biblioteka będzie dostępna na zasadzie otwartego oprogramowania, nie będzie też łamać ograniczeń typu DRM. Pozwoli to na legalne dołączenie libbluray do oprogramowania. Z drugiej strony oznacza, że użytkownicy nie będą mogli w dowolny sposób ingerować w materiały zapisane na dyskach Blu-ray. Najnowsze wydanie kodu libbluray dostępne jest na stronach git.videolan.org.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)