Vimeo teraz także w HTML5

Vimeo teraz także w HTML5

18.08.2010 12:26, aktualizacja: 18.08.2010 13:05

Vimeo, witryna oferująca możliwość oglądania i zamieszczania klipów wideo, wprowadziła stabilną wersję swojego odtwarzacza w HTML5. Wcześniej dostępny był jako beta. To już kolejny serwis internetowy wykorzystujący HTML5 do odtwarzania multimediów.

Vimeo to serwis działający w podobny sposób do YouTube. Użytkownicy mogą oglądać, a także dodawać filmiki wideo. Serwis postanowił na wzór YouTube wprowadzić wersję swojej witryny w HTML5, co ma między innymi ułatwić korzystanie z serwisu w urządzeniach mobilnych. Testy odtwarzacza w HTML5 rozpoczęto pod koniec lutego tego roku, ale dopiero teraz nowa funkcja wyszła z fazy beta. Jak poinformowano na blogu Vimeo, odświeżony odtwarzacz automatycznie wykrywa za pomocą jakiego urządzenia łączymy się z serwisem. Dzięki temu może dopasować standard wyświetlania wideo do potrzeb smartfona, netbooka czy tabletu.

Jest to nieco inna metoda od tej zastosowanej na stronach YouTube. Serwis należący do firmy Google oferuje obecnie manualną możliwość włączenia filmów w formacie HTML5. W tym celu należy odwiedzić stronę youtube.com/html5. Osoby, które chciałyby wrócić do starszej wersji odtwarzacza Vimeo, mogą to zrobić otwierając zakładkę Embed w klipie wideo, a następnie klikając old embed code.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)