Virtual Desktop – dwuwymiarowe pulpity w wirtualnej rzeczywistości

Virtual Desktop – dwuwymiarowe pulpity w wirtualnej rzeczywistości

Virtual Desktop – dwuwymiarowe pulpity w wirtualnej rzeczywistości
24.03.2016 12:14, aktualizacja: 24.03.2016 12:27

Powyższy zrzut ekranu z programu Virtual Desktop przypomina czasy, w których żelaznym argumentem w rękach twórców środowisk graficznych była możliwość prezentowania pulpitów na trójwymiarowym sześcianie. W rzeczywistości jest jednak, przynajmniej według niektórych, aplikacja stanowi zwiastun przyszłości. Umożliwia bowiem korzystanie z wielu wirtualnych dwuwymiarowych pulpitów w panoramie sferycznej dzięki goglom VR, co ma przydać się nie tylko do gier czy filmów, ale także w codziennej pracy.

Virtual Desktop PC Trailer

Informacje o Virtual Desktop są już dostępne na platformie Steam. Według opublikowanych tam informacji, będzie on kompatybilny tylko z goglami Oculus Rift i HTC Vive. Założenia nie są skomplikowane: program umieszcza w wirtualnych przestrzeniach panoramy sferycznej klasyczne dwuwymiarowe pulpity Windowsa, zachowując pełną funkcjonalność standardowego systemu operacyjnego.

Obraz

Obsługa odbywa się za pomocą klawiatury i myszki. Do dyspozycji użytkownika zostaną oddane różne panoramy: może być on równie dobrze zawieszony w przestrzeni kosmicznej, jak i obsługiwać dwuwymiarowe pulpity umieszczone na ścianach luksusowej willi. Dostępny ma być także edytor, który pozwoli na samodzielne projektowanie pomieszczeń.

Obraz

Z dodatkowych opcji należy wymienić możliwość strumieniowania filmów 360°, uruchamianie gier za pomocą komend głosowych czy trójwymiarowe wizualizacje muzyczne. Twórca Virtual Desktop zaleca korzystanie z programu w pozycji siedzącej, nie udostępnia jednak danych o tym, w jakim stopniu korzystanie z wielu wirtualnych pulpitów przez dłuższy czas, na przykład do pracy, wywołuje charakterystyczne dla długotrwałego korzystania z gogli skutki uboczne.

Nie ukazała się jeszcze stabilna pełna wersja programu, jednak Steamie można znaleźć wersję demonstracyjną kompatybilną z goglami Oculus Rift.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)