Virtual DJ 7.0 teraz także w wersji bezpłatnej

Virtual DJ 7.0 teraz także w wersji bezpłatnej

13.10.2010 16:35, aktualizacja: 14.10.2010 12:36

Najnowsza wersja Virtual DJ, profesjonalnego oprogramowania do miksowania muzyki przeznaczonego dla didżejów, została wydana również w wersji Home Free. Ta edycja jest darmowa i przeznaczona do nauki lub użytku domowego.

Najbardziej oczekiwaną nowością w tej wersji programu jest Multi-Deck — możliwość pracy z wieloma gramofonami (w edycji Home Free maksymalnie 99). Silnik audio został wzbogacony o nowe narzędzia: Advanced Master Tempo zapewnia dobrą jakość dźwięku i zachowuje oryginalną tonację nawet przy dużych zmianach tempa, a Pure Scratch generuje doskonałej jakości scratche. Ponadto Virtual DJ 7 może współpracować z innymi programami dla muzyków, które używają protokołu ReWire. Biblioteka materiałów została nieco ulepszona aby lepiej obsługiwać tagi ID3 i współpracować z usługą GeniusDJ, która właścicielom kont Premium ułatwi aktualizację i rozbudowę kolekcji zasobów.

W tej wersji Virtual DJ pojawiła się również zaawansowana obsługa wejść liniowych (Line-in). Podłączone do komputera urządzenia analogowe (lub instrumenty) można kierować do dowolnego decka, a program zapewnia pełną kontrolę nad strumieniem, wliczając w to synchronizację, efekty i dopasowanie tempa. Wśród obsługiwanych kontrolerów znajdują się najnowsze urządzenia wiodących producentów - między innymi Pioneer, Numark, Denon, Vestax, Gemini, Hercules, Stanton, American Audio, Behringer czy Reloop.

Program nie posiada niektórych zaawansowanych funkcji, które znajdziemy w płatnym Virtual DJ Pro. Darmowa wersja nie ma możliwości odtwarzania wideoklipów na pełnym ekranie, nie wspiera zewnętrznego miksera ani kontrolera MIDI/HID i nie ma możliwości transmisji muzyki na żywo. Ponadto wybór wtyczek i skórek jest mniejszy, niż dla płatnych edycji programu.

Virtual DJ Home można pobrać z działu Tworzenie i edycja muzyki dla systemów Windows oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)