Visual Studio 2010 w poniedziałek, Silverlight 4 we wtorek

08.04.2010 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że finalna wersja Silverlight 4 dostępna będzie w tym miesiącu. Można przypuszczać, że nowa wersja technologii umożliwiającej przeglądanie multimediów w przeglądarce internetowej zostanie wprowadzona 13 kwietnia. Dzień wcześniej pojawi się Visual Studio 2010.

Silvelight jest technologią opracowaną przez Microsoft do obsługi treści multimedialnych takich jak grafika, film czy audio w przeglądarce internetowej (a od niedawna także poza nią). Jego działanie zbliżone jest do popularnego Flasha. Według wcześniejszych zapowiedzi Microsoftu, Silverlight 4 miał zostać wprowadzony w kwietniu, nie podano jednak dokładnej daty. Zdaniem Mary-Jo Foley z serwisu ZDNet, będzie to miało miejsce w następny wtorek. Nie oznacza to jednak wcale, że 13 kwietnia Silverlight 4 trafi do rąk użytkowników. Często zdarza się, że prezentowany produkt poprzedza wersję gotową do wypuszczenia na rynek (RTM). Oznacza to, że mimo oficjalnego wprowadzenia Silverlight 4 nie będzie on od razu dostępny dla wszystkich.

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się też wydania Visual Studio 2010. Taką informację podał na swoim blogu jeszcze w styczniu Rob Caron z Microsoftu. Visual Studio to pakiet przeznaczony dla programistów, który umożliwia tworzenie programów, usług sieciowych czy serwisów internetowych. W jego skład wchodzą takie narzędzia jak Visual C#, Visual C++, Visual Basic, Visual J# i Visual Web Developer. Wersja kandydująca Visual Studio 2010 wydana została publicznie w połowie lutego tego roku.

Wersja kandydująca Silverlight 4 dostępna była w połowie marca. Wprowadzono wtedy szereg zmian takich jak podgląd obrazu z kamer internetowych, odtwarzanie wideo w pełnym oknie na kilku monitorach czy, obsługa VisualStates. Do Silverlight 4 dołączona będzie obsługa Visual Studio 2010, Silverlight Toolkit, WCF RIA Toolkit i Expression Blend 4.0.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)